|«« | «« | 1 · 2 · 3 · 4 | »» | »»| |
З другого боку, серед великої кількості благодійних організацій, що з’явилися за останні місяці, шахраям загубитися ще простіше. Про те, як боротися з псевдоволонтерами і як відрізнити справжню благодійність від шахрайства, кореспондентові «Зорі» розповіли дніпропетровські філантропи.
Тільки за останній тиждень у Штабі нацзахисту виявили чотири шахрайських угруповання. Про це повідомила Одарка Біла, керівник Центру допомоги військовим та пораненим Штабу національного захисту Дніпропетровської області. Аферисти видавали себе за бійців з зони АТО, які начебто приїхали до Дніпропетровська та збирають гроші на свої потреби.
— Перед тим, як переказати гроші на якійсь рахунки, зв’язуйтесь з нами, — радить координатор (097 485 41 18 та 063 652 75 72). — Ми зможемо перевірити інформацію та направити вас.
За словами Одарки Білої, є кілька способів відрізнити справжню благодійну організацію від шахрайської. По-перше, слід довіряти своїй інтуїції та віддавати гроші чи іншу допомогу тільки тим, кому ви вірите. По-друге, волонтер зазвичай має при собі документи з назвою організації, рахунками. Не полінуйтеся та перевірте, чи зареєстрована організація (у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. — Авт.) та на кого зареєстрована, — чи можна довіряти цій людині? Координатори великих волонтерських організацій здебільшого знайомі особисто та допоможуть вам вирахувати афериста. У Штабі національного захисту є навіть своєрідний реєстр благодійних організацій, яким довіряти можна.
Пам’ятайте, що більшість серйозних волонтерських організацій сьогодні мають свідоцтво про реєстрацію як благодійні фонди. Адже на картки незручно переказувати гроші з-за кордону. Також на рахунок неприбуткової організації-фонду можуть спокійно, без зайвих питань та підозр, перераховувати гроші серйозні підприємства.
Чесні благодійні організації ведуть звітність: викладають у соціальні мережі фотографії придбаних речей, амуніції, продуктів та медикаментів для військових, скани чеків.
На думку Олександра Поронюка, керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковника, слід довіряти тим волонтерам, які напряму спілкуються з військовими частинами, а не з віртуальними рахунками. Він повідомив, що згідно з наказом Міністерства оборони України, усе, що надходить у військові частини, має обліковуватися. Тож, якщо дозволяє ситуація на фронті, волонтер повинен вимагати у військових поставити підписи та печатки на накладній — що вони отримали гуманітарну допомогу. Цей документ буде і для волонтерської організації слугувати «страховим полісом» від зайвих питань.
Найкращий та найпростіший спосіб переконатися в тому, як працює фонд чи інша благодійна організація допомоги військовим, пораненим, біженцям, — приїхати на місце та подивитися, як все організовано. У цьому впевнена Олена Лучко, координатор Благодійного фонду «Допомога Дніпра» з питань надання гуманітарної допомоги в зону АТО. Цей фонд працює вже третій місяць і, за словами Олени, жодного разу в людей не поставало питань щодо його чесності. В організації постійно з’являються нові напрями допомоги військовим.
Так, уже два тижні працює пункт збору води. В зоні АТО в ній критична потреба. Особливо влітку, в сорокаградусну спеку. За кілька днів у різних напрямках фонд відправив близько 30 тонн води.
Ще один варіант — адресні посилки. Батьки, друзі, просто добрі люди можуть відправити через «Допомогу Дніпра» необхідні речі конкретному солдатові. У фонді при потребі можуть зв’язатися з військовим і дізнатися, що йому треба. Адже через перебої з мобільним зв’язком у зоні АТО у родичів не завжди є така можливість.
— Усе просто, вивозимо в зону АТО, — посміхається Одарка Біла. — Якщо людина хоче допомагати, то може зробити це на фронті: як не стріляти, так рити траншеї. Інакше з такими людьми не можна. Але їхати їх туди ніхто не примушує — усе законно, на добровільних засадах.
Звичайно, шахраїв можна притягти до кримінальної відповідальності. Тож, якщо виявили псевдоволонтера, звертайтеся до міліції чи державних органів влади. Зазвичай про серйозні волонтерські організації знають в облдержадміністрації. При Дніпропетровській облдержадміністрації створений єдиний координаційний центр для волонтерів:
— Кілька тижнів тому заступник губернатора Борис Філатов провів нараду з усіма волонтерами регіону, — розповідає керівник Центру допомоги військовим та пораненим Штабу національного захисту Дніпропетровської області. — Взаємодія між благодійними організаціями відбувається за дуже простим правилом: «до більшого приєднується менше». В області три великих волонтерських центри (Штаб національного захисту, група Тетяни Ричкової та ультрас «Дніпра», група Максима Реви. — Авт.). Приєднатися до них чи створити свою велику організацію можуть за бажанням й інші. Ми щотижня засідаємо, ділимося досвідом та координуємо роботу. Це дало можливість кожному розподілити між собою частини та батальйони і цілеспрямовано забезпечувати військових своїми необхідними вантажами. Облдержадміністрація допомагає транспортом, адже багато машин благодійників вже полягли смертю хоробрих.
За словами Одарки Білої, усе залежить від потреб конкретної частини та ваших можливостей:
— Тушонку-згущонку зібрати легше, — говорить координатор. — Людина може принести консерви до організації й передати армії. А ось тепловізор вартістю близько 40 тисяч гривень чи бронежилет може собі дозволити далеко не кожен. Дарують частинам і машини, окремо займаються і бронюванням цих машин — а це також великі кошти.
Для недовірливих громадян у центрі «Допомога Дніпра» розробили схему «Вдягни бійця», розповідає Олена Лучко. Людину чи організацію центр може зв’язати з конкретним солдатом, якому потрібна форма та амуніція. Таким чином у вас з’являється свій хресник-підшефний. Зазвичай благодійники та військові потім починають листуватися, стають друзями.
Тож обирайте самі: або маленький гостинець майбутньому другові, або вклад у велику справу для армії. Сьогодні на фронті цінна будь-яка увага та допомога. А наші поради, сподіваємось, стануть вам у пригоді та допоможуть не потрапити в руки шахраїв.
Благодійний фонд «Ми — армія країни» (зареєстрований Центром допомоги військовим та пораненим Штабу національного захисту Дніпропетровської області):
49000, м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 58, к. 315
БО «БФ «МАК» ЕДРПУ/ДРФО 39313981
р/р 26009050008175, ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», Дніпропетровське РУ,
МФО 305299
Карта ПБ: 5169 3305 0295 6805
Отримувач: БФ «МАК»
Призначення платежу: «Благодійна допомога на
Благодійна організація «Фонд Оборони Країни»
ОКПО 39204556
49000, м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 58
ПАТ КБ «ПриватБанк» МФО 305299
р/рахунок 26001050007163 (гривня)
р/рахунок 26006050007696 (долар США)
р/рахунок 26005050006825 (євро)
Сайт: helpua.info
Благодійна організація «Фонд допомоги захисникам України та їх родинам»
ОКПО 39206312
49000, м. Дніпропетровськ, Кіровський район, вул. Комсомольська, 58
ПАТ КБ «ПриватБанк» МФО 305299
р/р 26008050012292 (гривня)
р/р 26005050009833 (долар США)
р/р 26009050007756 (євро)
Сайт: poruch.helpua.info
Телефон гарячої лінії фондів оборони та допомоги захисникам: — 0800501004
Благодійний фонд «Допомога Дніпра»:
р/р №26000050246776
ПриватБанк МФО 305299
Призначення платежу: «Благодійна допомога на… (вказуєте, на що саме).
Автор: Алена Дрыга
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |