Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 липня 2025
13:09

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Кабмін затвердив проект з відновлення гідроелектростанцій: археологічна спадщина на території Каховського водосховища під загрозою повторного знищення

Кабмін затвердив проект з відновлення гідроелектростанцій: археологічна спадщина на території Каховського водосховища під загрозою повторного знищення

4 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1483, якою затверджено експериментальний проєкт з відновлення гідроелектростанцій, пошкоджених обстрілами РФ.

Постанова № 1483 надає безпрецедентне право приватному акціонерному товариству “Укргідроенерго” та проєктному підприємству “Укргідропроект” на знищення археологічної та іншої культурної спадщини України та на повне нехтування низкою інших, зокрема природоохоронних вимог чинного законодавства. Цей Порядок порушує норми чинного законодавства щодо збереження культурної, зокрема археологічної спадщини, а також низку міжнародних документів, ратифікованих Україною, повідомляє Антикорупційний штаб.

Проєктування та будівництво обʼєктів гідроенергетики відповідно до зазначеної Постанови здійснюватиметься без отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, без досліджень об’єктів археологічної спадщини, отримання звіту про результати експертизи проєкту будівництва, отримання права на виконання будівельних робіт, без погодження з Держводагентством та Держгеонадрами, без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на об’єкти культурної спадщини.

"Ми розуміємо потребу проєктування та будівництва енергетичних об'єктів, але такі дії призведуть до негативних наслідків. Зокрема, нове затоплення без проведення відповідних наукових досліджень цих теренів завдасть непоправної шкоди рослинному та тваринному світу, які відродилися на цих територіях за 2 роки, що призведе до екологічної катастрофи порівняної з наслідками дій, вчинених країною-агресоркою. Будуть остаточно втрачені сотні археологічних пам’яток, пов’язаних з українською історією та культурою. Серед них – поселення, починаючи з доби неоліту та бронзи, городища Київської Русі та Золотоординського періоду, татарські та турецькі фортеці, Запорозькі Січі та козацькі зимівники. Вся територія колишнього водосховища має міжнародний природоохоронний статус (Смарагдова мережа, Рамсарська конвенція) та частково включена у національні природні парки, до завдань яких входить збереження, вивчення та популяризація пам'яток культури (зокрема археології). Постанова зазначає, що її дія не поширюється на ділянки природно-заповідного фонду, але цим вона суперечить сама собі, адже частина земель колишнього Каховського водосховища вже є територіями природно-заповідного фонду", — зазначають в Антикорупційному штабі.

Це рішення порушує законодавчі норми України та відкриває можливості для безконтрольного знищення об’єктів археологічної спадщини, довкілля та культурних надбань, що належать усьому українському народові.

У зв "язку з цим 25 громадських організацій (Антикорупційний штаб, Спілка археологів України, Українське ентомологічне товариство, Українська природоохоронна група та інші) закликають Кабінет Міністрів України скасувати Постанову № 1483, провести належне громадське обговорення з експертами та представниками організацій, які займаються питаннями збереження культурної спадщини та оцінки впливу на довкілля, а також зважити на всі наслідки зазначеного рішення.

Раніше ми повідомляли, що у відкладеннях Каховського водосховища виявили небезпечні пестициди та канцерогени, що значно перевищують норми.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (14)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (11)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (7)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (7)

•   Поліція затримала 14-річного підлітка, підозрюваного у вбивстві жінки в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра (7)

•  «Панікувати ще не треба». Ярослава Магучіх відреагувала на перший за 3 роки фініш поза подіумом (6)

•  Кабмін виділяє понад 270 млн гривень на доплати вчителям (5)

•  В НБУ назвали причини росту цін на пальне: прогноз до кінця року (5)

•  У центрі Дніпра продають легендарний нічний клуб (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті