У батальйоні близько двадцяти „бійців”
- Ми розуміли – треба щось робити, — розповідає один з координаторів організації Наталія Холодова. – Ми стали у супермаркеті та почали збирати продукти і гроші на допомогу бійцям. Цю ідею взяли в івано-франківських активістів. Спочатку думали – не вийде, може, в нас люди не такі – більш проросійські. Але виявилось, що дніпропетровці дуже щирі та готові допомагати військовим.
Символіка організації – жовто-сині серця. Таким чином її волонтери показують, що в їх серці – Україна. Значки, футболки, майки та своєрідні візитівки з цим символом показують належність жінок та дівчат саме до Жіночого батальйону. Адже організація, хоча існує й недовго, вже заслужила добру репутацію, якою дорожить, та не хоче, щоб на їх імені наживалися шахраї.
Спочатку у волонтерському батальйоні їх було четверо. Дві жінки відокремилися, а Наталі майже все робили удвох – самі і водії, і вантажники, і організатори. Тепер легше. Постійних „бійців”, за словами координаторів, у батальйоні близько двадцяти. У кожної своє коло відповідальності. Але є ще багато жінок, що допомагають час від часу.
- Праця важка, не оплачується, — продовжує Наталія. – А в них є діти, родина, своя робота. Деякі просто телефонують та кажуть, чим можуть допомогти – хтось готує їжу для хлопців, хтось – пере, інші можуть допомогти фізично, грошима чи безкоштовними послугами.
Підключилися супермаркети та перукарні
На днях завдяки директору однієї з дніпропетровських перукарень вдалося зробити свято для бійців, які лікуються у військовому шпиталі. Увесь день у лікарні безкоштовно голив та підстригав майстер-перукар. Послугою скористалися й змучені хірурги, й бійці.
- Як віддячити таким людям? – запитує Наталія Коваль, другий координатор організації. – Адже перукар зробив тридцять зачісок, у грошовому еквіваленті це десь півтори тисячі гривень прибутку для їх салону.
Йдуть назустріч волонтерам і в супермаркетах міста. У деяких з них у жінок є вже свої постійні стенди, де кожного дня три години збирають допомогу для армії. До того ж господарі магазинів і самі жертвували значні суми на потреби бійців. Найбільший внесок зробив один із супермаркетів – 20 тисяч гривень. Його господарі не дозволили волонтеркам збирати допомогу на території торгівельного комплексу, однак самі грошей не пожаліли.
- В одному з магазинів нам сам директор каже: ”Три години – то мало. Люди приходять і в інший час, залишайте список потреб, будемо передавати вам гроші”, — розповідає Наталія Коваль. – А охоронці нас захищають у тому випадку, якщо відвідувачі магазину налаштовані негативно. Ми вражені такою підтримкою.
Волонтерів, які працюють у супермаркетах, возили в гості у військові частини. Адже, коли знаєш, кому саме ти допомагаєш, легше мотивувати себе та інших, відповідати на питання людей. Допомагає Жіночий батальйон усім військовим, котрі звертаються – це й 25-а бригада повітрянодесантних військ, і 93-а механізована бригада, і 79-а аеромобільна, і батальйон „Крим” тощо. Спочатку зібрані речі відвозять на склад, який безкоштовно надав волонтерам один з депутатів. Потім їх сортують у спеціальні коробки, а тоді вже відвозять у частини напряму чи віддають у руки представникам військових батальйонів та частин.
До шпиталів просили молодих дівчат не відправляти
Через вік та брак часу в супермаркетах можуть стояти не всі волонтери. Деяким пропонують варіанти – це може бути допомога пораненим у шпиталях. Наразі Жіночий батальйон допомагає вже трьом медичним закладам – військовому шпиталю, що на вулиці Комсомольській, польовому шпиталю в аеропорту та шпиталю у селищі Черкаське. Волонтерки слідкують за перев’язкою хлопців, перуть їм речі, штопають та інше.
- Підходять до лікарів та запитують, що треба, — пояснює Наталія. – Роблять усе.
За словами координаторів, з пораненими бійцями працюють жінки вже за тридцять. Так просили у шпиталях. Адже молоді дівчата не завжди витримують психологічне навантаження.
Кілька слів про своєрідний дрес-код: ніяких коротких спідниць та декольте у Жіночому батальйоні немає.
Потребує Жіночий батальйон й інформаційної підтримки, і вона надходить. Існує група у соціальній мережі Фейсбук, у супермаркетах поширюють листівки з контактами організації та потребами армії. До речі, дизайн для 2000 листівок та їх друк теж обійшлись безкоштовно – коли у компанії почули, чим займається Жіночий батальйон, грошей не взяли. Значки та футболки з логотипами їм теж подарували. Зазвичай роблять посильні знижки й у магазинах, де купують військовим амуніцію та інші товари. Допомагають пальним, транспортом, поповненнями рахунку на телефон. Часто – анонімно.
- Люди й самі об’єднуються у своєрідні кооперативи, — каже координатор. – Збираються у групи на роботі чи будинками, просять у нас список необхідного та вивішують оголошення. Потім приносять до нас зібрані речі, продукти, ліки.
Але ж бійцям потрібна не тільки матеріальна, а й моральна допомога. Ще на початку роботи волонтерського батальйону дівчата завітали до інтернату, де навчаються діти з ДЦП. Подарували їм канцтовари. Малі передали через волонтерів військовим десятки листів та малюнків. Дивлячись на сонечка, квіти, написи „Ми вас любимо”, „Ми за мир”, виведені дитячими ручками, деякі бійці плакали.
- Уявіть собі: відкриває боєць шоколадку, а в ній лист: „Друже, я не знаю, хто ти, але я люблю тебе”, — розповідає Наталія Холодова. – У хлопців руки тремтіли.
Дівчата-волонтери постійно підтримують зв’язок зі своїми підопічними – телефонують, пишуть смски, а коли приїжджають у військові частини з дарунками, обов’язково разом п’ють чай та каву, адже там, на передовій, бійцям так часто не вистачає простого спілкування та уваги.
Волонтерський жіночий батальйон збирає на допомогу армії
Продукти харчування:
- консерви (м’ясні, рибні, тушонка)
- кава, чай, згущене молоко
- шоколад, цукор, цукерки
Товари першої необхідності:
- шкарпетки
- труси
- майки
- футболки
- мило
- зубна паста та щітки
Ліки:
- знеболювальні
- кишкові (лінекс та подібні)
- протизастудні, протизапальні
- лейкопластирі
- гумові джгути
- аптечки
Інше:
- цигарки
- одноразові станки, пінки для гоління
- газети, журнали, кросворди
- спальники, каремати
- батарейки
- ліхтарики
- волосінь рибальська болотного кольору – 0,25-0,3
- сигналізатор (рибальський)
- освіжувачі (для наметів)
- набір гайкових ключів (хром-ванадіум)
- наматрацники
- пральний порошок
- тактичні рукавички
- гумові тапочки
- телефон Сіеменс (б/в)
- картки поповнення Лайф
- сірники мисливські
- канат альпініста
- кемелбег
- намет армійський малогабаритний (з підлогою)
- захисні окуляри (як для зварювання)
З будь-яких питань звертайтеся за телефонами: (066) 485-49-38, (093) 122-19-15. Група у Фейсбуку: facebook.com/ginbataldnipro
Для того, щоб вступити до волонтерського батальйону, слід надати копію паспорта та бути повнолітньою.
Автор: Алена Дрыга
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
Яхтклубы и вертолетные площадки когда?
" Я не Казладоев, я Ка-за-до-ев" :) Ответить | С цитатой
НУ ПРОСТО ОТЛИЧНОЕ СРАВНЕНИЕ (ПАРАМЕТРЫ СЧАСТЬЯ)УКЛАДА ЖИЗНИ ГЕРОИНЬ..
С логистикой не очень у обеих.. как и у писаки сего опуса.. нормальные бабы бегут подальше от войны и деток с собой берут..
Интересно, чем занимаются дети первой,- учат англицкую мову ускоренными темпами со второй? Ответить | С цитатой
п.с. насчет русского языка...если живете на украинской земле, дышите украинским воздухом и кушаете украинский хлеб, то научитесь хотя бы читать на украинском языке, чтобы понимать! Это умеют даже дети! Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
Ленина ведь не признаете сносите памятники, хотите улицы переименовать, так давайте отсоеденим от Украины те територии которые Ленин присоеденил и никаких проблем не будет Ответить | С цитатой