Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 17 травня 2024
08:48

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

«Близько до серця»: як допомогти близькій людині, яка пережила полон

«Близько до серця»: як допомогти близькій людині, яка пережила полон

Війна триває і вона лишає свій слід на кожному з нас, як фізичний так і психологічний. Багато українських військових страждали від тортур росіян в стінах полону. Додому захисники повертаються здебільшого через обмін і їм дуже потрібна наша підтримка.

Яка саме у випуску проєкту «Близько до серця» розкаже психолог Максим Реуцький. Про це повідомляє Відкритий.

Герой цього випуску «Близько до серця» – 22-річний Микола Платунов. З початку війни хлопець захищав Маріуполь. У квітні потрапив у полон до окупантів. За його словами, там змушували співати російський гімн і били просто задля розваги. У неволі хлопець провів два місяці.


«Я завжди хотів до морської піхоти, бути розвідником. Так і сталося, ми ходили у розвідку, спостерігали за ворогом. Безпосередньо у Маріуполі командир сказав, що ми у кільці з 3 березня, тобто виїхати ми не зможемо. Приблизно о першій годині ночі командир підрозділу дав команду покидати місто і намагатися вийти до найближчих союзників. Було складно, адже холодно, ми мокрі та виснажені. Біля села Новозлатопіль була засідка ворога, зав’язався бій. Так, 26 квітня ми потрапили у полон. Спочатку возили нас по декількох локаціях. Змушували вчити російський гімн, морально намагалися вбити. Зі мною були ще троє хлопців пристебнутих наручниками до батареї. Бувало, зайдуть, відстібнуть і стануть у круг, щоб побити. Давали 1 російський сухпай на чотирьох. Я подзвонив мамі, сказав, що все добре, я живий та здоровий – скоро повернуся. Але вона зрозуміла, що я у полоні. Нас міняли 28 червня, з одного боку – було радісно, а з іншого сумно, що ще залишилось дуже багато наших у полоні», – ділиться Микола.

За словами психолога, такі моменти треба проговорювати. Адже якщо його тримати у собі – можуть бути флешбеки.


«Проговорити і завершити всі ситуації з психологом або в групі – має величезне значення. Там де один потоне – группа підтримає. Розказувати треба за ступенем готовності, змушувати неможна. Всі військові проходять 4 етапи, ніби при хворобі. Близьким в такі ситуації не треба лізти з розповідями своїми. Фраза «все буде добре» тут не дуже доречна, адже людина починає розуміти, що співрозмовник просто не витягує важкості», – зазначив психолог Максим Реуцький.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
довгожителя проживає на Дніпропетровщині. 47 жінок та 7 чоловіків, які відзначили своє 100-річчя.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті