Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
19:46

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Лікарі нагадали мешканцям Дніпропетровщини, як вберегтися від інфаркту та інсульту

Лікарі нагадали мешканцям Дніпропетровщини, як вберегтися від інфаркту та інсульту

Мовчазний вбивця - так називають артеріальну гіпертонію. Третина людей, які мають підвищений тиск, не знають про це. Натомість він призводить до половини інфарктів та інсультів.

Як вберегтися від «серцевої катастрофи», розповів кардіолог Василь Крамаренко під час перс-конференції у Дніпропетровській ОДА.

«На совісті підвищеного артеріального тиску кожен другий інсульт та інфаркт, яких в Україні щорічно реєструють понад 150 тис. Від серцево-судинної патології кожного року вмирають більше 500 тис людей. Більшість з тих, хто не виживає, - люди до 70 років, працездатні і соціально активні», - наголосив кардіолог Василь Крамаренко.

Кожна третя людина, яка страждає на гіпертонію, не здогадується про це, додав лікар. А третина з тих, хто знає, не лікується.

«Немає такої гіпертензії, за дуже рідкісним винятком, з якою ми не могли б впорається. Головне - підходити до лікування осмислено. А ще - аби лікар та пацієнт були союзниками», - сказав Василь Крамаренко.

Контролювати тиск слід не лише за допомогою медикаментів, а й здорового способу життя.

«Між масою тіла і гіпертонією - прямий зв'язок. Якщо перевищення тиску незначне, то часто скорегувати його можна за допомогою самої дієти. Мінус кілограм - мінус одна позначка на тонометрі», - зазначив лікар-кардіолог.

Важлива й щоденна фізична активність, наголосив Василь Крамаренко. 30 хвилин ходьби, плавання, їзди на велосипеді або ігрових видів спорту. Навантаження мають бути комфортними - без болю, вираженої втоми, задишки.

«Це міф, що гіпертоніки обов'язково мають головний біль. Аби вчасно дізнатися про проблему з підвищеним тиском, необхідно його регулярно вимірювати. Молодим людям - не рідше одного разу на два роки. Старшим за 40 років - кожні 6 місяців. А тим, кому вже діагностували гіпертонію, - кожного дня», - сказав Василь Крамаренко.

Підібрати ефективне лікування від гіпертонії допоможе сімейний лікар або кардіолог.


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті