Дніпропетровська міська рада взялася за реалізацію проекту зі збереження та популяризації пам’ятки національного значення «Новобогородицька фортеця», що розташована в Самарському районі міста. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили у виконкомі Дніпропетровської міської ради.
До справи долучили істориків, представників громадських козацьких організацій, представників Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей, посадовців міської ради.
Як зазначили у виконкомі, поки вони обмінялися думками щодо подальшої долі унікальної пам’ятки.
У міській раді запевнили, що розглядатимуть всі пропозиції щодо організації захисту та популяризації фортеці.
Довідка: Богородицька фортеця була збудована перед початком другої кримської війни у 1687 р., як тиловий осередок російського війська.
У 2001-2002 рр. на місці Богородицької фортеці і можливого місце розташування м. Самарь на околиці селища Шевченко проводилися дослідження співробітниками науково-дослідної лабораторії археології Подніпров`я Дніпропетровського національного університету. На підставі плідних розвідок В.М.Шалобудова було визначено наявність артефактів XVI — першої половини XVIII ст. Отримані матеріали дозволяють вченим стверджувати про передування будівництву Богородицьком фортеці досить значного за розмірами поселення міського типу, яке вважають неодноразово згадуваним у документах та історичній традиції “містечко старовинне козацьке” Самарь.
Найдавніші знахідки на території Богородицької фортеці датовані кінцем XIV ст., це золотоординські гроші. Цікавою є зібрана тут колекція торгівельних пломб (на одній зазначена дата — 1524 рік), а також вісім каблучок-печаток (особисті, військові й адміністративні), на одній з яких зображені укріплення, можливо, план м. Самарь. Велику наукову цінність представляє і чудова колекція натільних хрестів. Основна ж маса знахідок належить до середини XVII — кінця XVIII ст.
Учасники експедиції також визначили місце, де знаходився шинок і православний цвинтар початку XVII століття.
Археологи, переконані, що для повного дослідження фортеці знадобиться ще не один рік.
А по евреям, так они сами на месте своего старинного кладбища стадион "МЕТАЛЛУРГ" восстановили... Хотя писали, что повесят табличку где то на стене сооружения, а ГДЕ ? Відповісти | З цитатою
Для сведения. Под Новомосковском есть Самарский монастырь - святейшее место, и если кто не был, и есть Бог в душе, обязательно побывайте. Так вот, монастырь этот живет очень даже небогато и ему очень не помешала бы помощь - и деньгами, и еще каким-то участием. Но НАШИ "большие ребята" гораздо охотнее просадят деньги в казино, где стоимость ОДНОЙ ставки - это сумма, которая бы принесла много пользы этому монастырю.
Так что, "БОЛЬШИЕ РЕБЯТА", вы подумайте...
Да и все остальные тоже. Відповісти | З цитатою