Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання двосторонніх економічних відносин. Серед них - активізація та диверсифікація двосторонньої торгівлі та інвестицій, співробітництво у сфері розвідки та видобутку природних копалин, нафти і газу, відновлюваної енергії та екологічно дружніх технологій, розвиток двостороннього економічного співробітництва в різних галузях промисловості.
Засідання відкрив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов. Українську делегацію представляли працівники міністерств і відомств, що відповідають за економічну, промислову та інвестиційну політику України, а також представники компаній та регіонів України. Японську сторону представили близько 20 великих торгово- виробничих компаній, які зацікавлені у розвитку співпраці з Україною.
У засіданні також взяли участь директор Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) Іван Герасименко і керівник аналітичного відділу В'ячеслав Маякін. У своїй доповіді вони розповіли про цілі створення та принципи роботи DIA, про інвестиційний портфель Агентства і про пріоритетні проекти у сфері інфраструктури. DIA має намір продовжити співпрацю з бізнес-колами Японії в рамках обміну досвідом у реалізації інвестиційних проектів, а також просування потенціалу Дніпропетровської області. Сторони заручилися підтримкою у подальшій плідній кооперації.
«Одними з актуальних напрямів розвитку українсько-японського співробітництва є модернізація енергетичної інфраструктури України, підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексу, розвиток транспортної інфраструктури та матеріально - технічної бази сільського господарства України», - заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.
За даними прес-служби МЕРТ, японська делегація поцікавилася заходами, які реалізує український уряд з поліпшення бізнес - клімату в Україні.
«Розвиток економічної співпраці є важливим чинником стратегії зростання Японії. Японські підприємства шукають за межами країни кращий інвестиційний клімат. Для цього робиться ретельний аналіз економік країн світу, з якими у нашої держави є партнерські відносини. Нас цікавлять заходи, що вживаються Україною для залучення інвесторів, а також стратегія розвитку співпраці з іноземними інвесторами, в тому числі і пільги», - сказав голова Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен» Мотоюкі Ока.
Зокрема, Мотоюки Ока зазначив, що Японія зацікавлена інвестувати в Україну завдяки ряду таких привабливих факторів як:
- стабільність політичної ситуації;
- наявність ємного 46-ти мільйонного ринку;
- вигідне стратегічне положення між двома ринками - ЄС і СНД;
- високу кваліфікацію українського персоналу.
Учасники зустрічі відзначили важливість співпраці в промислових секторах економіки і проявили зацікавленість у розширенні експортних поставок сировинних матеріалів (залізорудної сировини, феросплавів і кольорових металів) з України, а також у продовженні співпраці та налагодженні нових ділових зв'язків машинобудівних підприємств України з японськими компаніями, що працюють в нафтогазовій, хімічній, енергетичній та автомобілебудівній галузях через трансфер технологій, створення спільних підприємств з метою задоволення власних потреб сторін і виходу на ринки третіх країн.
Також сторони погодилися обмінюватися інформацією про умови доступу продукції на ринки обох країн, зокрема щодо сфери стандартів, технічних регламентів та процедур оцінки відповідності.
На завершення П'ятого спільного засідання Координаційної ради з економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Комітету ділового співробітництва з Україною «Кейданрен» був підписаний Меморандум.
Довідка:
Підкомітет Японської федерації бізнесу «Кейданрен» з розвитку співпраці з Україною був створений у жовтні 1994 року з ініціативи більше 30 японських корпорацій, серед яких «Марубені», «Суміт», «Міцуї», «Ніппон стіл», «Іточу», «Нісьо Іваї», «Міцубісі» та інші.
До складу Комітету увійшли представники компаній, які успішно розвивають співпрацю з Україною або мають серйозні наміри увійти на цей перспективний ринок.
Банківський сектор Японії представлений у Комітеті Японським банком міжнародного співробітництва (JBIC), а також найбільшим і найпотужнішим у світі комерційним банком «Tokyo - Mitsubishi UFG Bank Corp» (TM - UFG), який у 2007 році відкрив своє представництво у Києві.
Gorod`ській дозор | |
Фоторепортажі та галереї | |
Відео | |
Інтерв`ю | |
Блоги | |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
Погода | |
Архів новин |
Теперь будем Японско - Европейской свалкой химических и ядерных отходов. Відповісти | З цитатою