17 вересня у Дніпродзержинську на фасаді будівлі металургійного коледжу урочисто відкрито меморіальну дошку на вшанування пам’яті Леоніда Брежнєва, уродженця Дніпродзержинська, колишнього Генерального секретаря ЦК КПРС.
Урочисте відкриття меморіальної дошки відбулося на відзнаку 75-ї річниці призначення Леоніда Брежнєва на посаду директора Дніпродзержинського металургійного технікуму (нині – металургійний коледж).
Участь в урочистостях взяв Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський, який відзначив, що місто має завдячувати видатному землякові за своє друге народження у часи керування державою Леоніда Брежнєва: розбудовою Лівобережного житлового масиву (80 тис. мешканців), спорудженню низки значних соціальних об’єктів.
«Як би сьогодні епоху Брежнєва не оцінювали історики, це був видатний керівник супердержави, а для дніпродзержинців постать Брежнєва залишається живою пам’яттю, що шанобливо зберігається у місті», — сказав Ярослав Корчевський.
Директор металургійного коледжу Станіслав Лясота нагадав, що за роки існування навчальний заклад підготував майже 39 тисяч фахівців металургійної галузі, серед колишніх випускників закладу — велика плеяда Героїв праці, керівників наукових центрів та промислових підприємств, побажав студентам коледжу успішного навчання, добра, та «міцної пам’яті про видатного земляка».
Колишній Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв народився у Дніпродзержинську 19 грудня 1906 року, навчався в металургійному інституті, працював на Дніпровському металургійному заводі (нині ВАТ „Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського”), партійну кар’єру розпочав у Дніпродзержинську.
На батьківщині Брежнєва у 1976 році встановлено його бюст. До музею історії міста з Музею революції та Історичного музею СРСР передано експонати, що стали основою пересувної виставки подарунків Брежнєву „...И лично Леониду Ильичу”.
До початку перебудови 1985 року у Дніпродзержинську ім’я Брежнєва носив центральний район міста, який згодом повернув історичну назву Заводського.
За пропозиціями ветеранських організацій міста увіковічення пам’яті земляка розглядалося на рівні громадських ініціатив у 2006 році на честь 100-ліття Брежнєва, зокрема присвоєння його імені лівобережному житловому масиву міста або центральному парку відпочинку. Міська рада цього року підтримала ініціативу присвоїти ім’я Брежнєва комунальному закладу культури (на базі колишнього Палацу культури ім. Горького), у серпні відкрито меморіальну дошку на будинку (пр. Пеліна, 40), де народився Брежнєв.