Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 21 ноября 2024
23:34

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Страстная неделя - не время для митингов и развлекательных мероприятий

Страстная неделя - не время для митингов и развлекательных мероприятий
risu.org.ua
Речник Української православної церкви Київського Патріархату єпископ Євстратій (Зоря) напередодні Великодня висловив свою точку зору з цього приводу.

Страсний тиждень починається 29 березня і завершиться святом Світлого Христова Воскресіння, яке цього року християни західного і східного обрядів відзначать 4 квітня.

Страсна седмиця або Страсний тиждень - шість днів Великого посту перед Великоднем, присвячені спогадам про останні дні земного життя Ісуса Христа, Його стражданням на хресті, смерті й похованню.

У ці дні Церква закликає до переосмислення свого життя, до глибокої молитви, смирення та каяття, уникнення веселощів та сварок.

Між тим, напередодні Великодня у деяких регіонах України розпалюються не аби які пристрасті. Зокрема, напередодні Страсного Четверга Одеса розділилась на прихильників і супротивників святкування Гуморини. При цьому одна сторона наполягає на дотриманні традицій, інша ж, сприймає рішення Одеської міської влади не відмовлятися від Гуморини - як виклик православним, і запевняє, що на тих, хто веселиться і розпалює пристрасті у Дні Великої скорботи – чекає кара Божа.

Водночас у Полтаві міська влада з розумінням поставилась до релігійних почуттів віруючих і перенесла фестиваль сміху і студентський карнавал, що традиційно відбувається 1 квітня - на червень http://religions.unian.net/ukr/detail/4078

Попри те у Кривому Розі керівництво підприємства «Суха Балка» прийняло рішення посилити конфлікт із «Кривбасзалізрудком», і саме у день розп'яття Ісуса Христа – у Страсну П’ятницю, вивести працівників на мітинг до Криворізької міськради. Від такого цинічного знущання над споконвічними християнськими традиціями, як це відбувається у Кривому Розі, люди у відчаї.

- Цього року напередодні Великодня в Україні загострення набули дві конфліктні ситуації – в Одесі та у Кривому Розі. В Одесі міська влада попри заяви православних не відмінила Гуморину у страсний четвер. Друга ситуація – у Кривому Розі: конфлікт між ОАО «Кривбасзалізрудком» та ВАТ «Суха Балка» у використанні залізничних колій. І керівництво «Сухої Балки» має намір вивести працівників на мітинг до Криворізької міськради… у Страсну п’ятницю, 2 квітня.

Ми несемо відповідальність тільки за те, що у наших силах, у нашій змозі. Якщо те, що відбувається від нас не залежить, то ми за це відповідальності не несемо, а несуть ті, від кого цим подіям, залежить бути. Церква ж закликає проводити Страсні дні у святості, у побожності, у благочесті. Але якщо зовнішні сили протистоять цьому, то люди не мають впадати у відчай. Тому що і самі події страждань Христових показують, що Господь йшов віддати себе в жертву за гріхи людей, а люди в цей час насміхалися, били Його по щоках, вимагали його смерті, хоча Він ні якого зла їм не зробив. Тому немає нічого дивного, коли у той час, коли християни згадують найважливіші події історії християнства, зовнішній світ починає збурюватися, виникають конфлікти і непорозуміння. Але якщо є можливість не брати участі, або не проводити ці акції - якщо людина не знаходиться у вимушеному стані, то вона повинна від подібного віддалятися.

Зрештою, кожна людина відповідає сама за себе. Те що всі грішать не знімає персональної відповідальності за гріх із кожного, і у кожної людини є право вибору. Людина повинна вибирати, що для неї важливіше. І якщо людина робить правильний вибір, то вона може і знайти можливість для того, щоб цей правильний вибір реалізувати. Тільки кам’яне серце не рушиться, коли чує про страждання Христа, про те, як він був зраджений, несправедливо осуджений і розіп’ятий на хресті. І коли все це ми згадуємо, то серце наше зворушується і ми сповнюємося тими благочестивими почуттями, які належить мати кожному християнину.

- Як церква ставиться до таких ініціатив, і що робити у такому випадку працівникам, які у разі відмови у мітингу можуть втратити роботу? Якщо людина вимушена бути присутньою на подібних мітингах, то цілком може внутрішньо залишатися відсутньою на такому заході, тобто не віддаватися йому душею. Молитися можна будь де, і не в храмі. Для цього можна не знати напам’ять всі церковні молитви, достатньо короткої: «Господи помилуй!». І у себе в серці в душі промовляти і згадувати про Спасителя, про його страждання.

- Чи може Церква вплинути на подібні ситуацій, посприяти уникненню конфліктів в Страсний тиждень?

Вплинути на таких керівників Церква не може. Тільки їхнє сумління, свідомість може підказувати їм як слід робити правильно. Нам залишається лише одне - щоб Господь дав нам розуміння як нам правильно діяти. І з одного, і з іншого боку конфліктної ситуації. Тому що всі ми як люди можемо помилятися і робити щось через нерозуміння. Не треба бачити ні в кому ворогів. Християнам слід молитися за всіх, а за тих, хто зазнає спокус – особливо, щоб Господь допоміг їм ці спокуси подолати.

Полное интерьвью: http://religions.unian.net/ukr/detail/4101

Gorod.dp.ua на Facebook.


Комарова  (02.04.10 12:24): Від такого цинічного знущання над споконвічними християнськими традиціями, як це відбувається, люди у відчаї.

Господа попы, не перегибайте палку. У нас церковь отделена от государства. А извечные христианские традиции соблюдались извечными ортодоксальными христианами. И если человек исповедует другую религию или вообще атеист, почему он должен придерживаться христианских традиций?
Ответить | С цитатой
вапа  (02.04.10 11:05): Страстная пятница - это, конечно, важно. Но людям нечего жрать, и ту же Пасху им тоже отмечать не за что! Ответить | С цитатой
Дранопетровец  (02.04.10 10:53): Одесситам - респект, полтавчанам - ганьба! Страна у нас светская и товарищам попам нечего вмешиваться в дела общества. Ответить | С цитатой
LOKKI  (02.04.10 10:07): Филарет и иже с ним преданы анафеме за раскол православной церкви, осуществленный не без помощи Кравчука в 1993 году, так что их высказывания сомнительны и эфемерны! Ответить | С цитатой
нюра  (02.04.10 09:16): ага! церковникам очень удобно управлять стадом, пугая всех божьей карой! скоро охота на ведьм начнется? Ответить | С цитатой
xS  (02.04.10 08:12): А не дофига ли на себя берет церковь? Сами пусть не отмечают. Чего народу-то мешать? Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
дворов мноковартирных домов запланировали отремонтировать в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте