Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 18 декабря 2024
14:58

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Как защитить наших детей от кибер-насилия?

Как защитить наших детей от кибер-насилия?

Каждый ребенок может стать жертвой кибер-буллинга и кибер-груминга.

Современных детей и подростков практически невозможно представить без мобильных телефонов, ноутбуков и прочих гаджетов.

Но интернет – источник не только всяких интересностей, но и самых разных угроз для ребенка. Каждый из детей может, среди прочего, подвергнуться кибер-буллингу и кибер-грумингу.

Что это такое? Как распознать угрозу? Как ей противостоять?

Об этом рассказали специалисты Южного межрегионального управления юстиции:

«Булінг – цілеспрямоване застосування психологічного, фізичного, економічного або сексуального насильства для завдання шкоди або приниження іншої людини, найчастіше дитини чи підлітка.

У випадку кібербулінгу така деструктивна поведінка реалізується кривдником або кривдницею з використанням засобів електронного зв’язку.

Про те, яка відповідальність чекає зловмисників, розповідаємо в межах інформаційної кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо», що реалізується до Міжнародної акції «16 днів проти насильства».

Основні види булінгу:

систематичні погрози, в тому числі у месенджерах та соціальних мережах;

цілеспрямований злам облікових записів особи для подальшого шантажу або морального насильства;

сталкінг – небажана нав’язлива увага до людини, що може проявлятися, зокрема, у відстежуванні особи та її онлайн-активності, погрозах та залякуванні;

хепі слепінг – насильницькі дії щодо людини під запис з можливим подальшим розміщенням в інтернеті або поширенням таких записів серед знайомих постраждалої особи;

розповсюдження принизливої, інтимної або неправдивої інформації або інтернет-контенту про особу;

умисне розміщення провокативних повідомлень для розпалювання конфліктів між учасниками онлайн-спільнот;

грумінг — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми, в тому числі через інтернет, для подальшого вступу з ними в інтимний зв’язок, вчинення сексуального насильства, шантажування або залякування.

Яка відповідальність?

Ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді накладення штрафу або громадських робіт за цькування учасників освітнього процесу.

До керівників закладів освіти, що не повідомили поліцейських про випадки булінгу учасника освітнього процесу, застосовується покарання у вигляді штрафу або виправних робіт.

Якщо ж кривдник/кривдниця довів людину до самогубства або замаху до нього, то такі дії караються позбавленням волі на строк до 10 років за ст. 120 Кримінального Кодексу України.

Особі, яка попередньо зламала акаунти іншої людини для отримання особистої інформації, окрім покарання за булінг, загрожує відповідальність за ст. 361 Кримінального кодексу України

ВАЖЛИВО: кібербулінг може використовуватися агентами росії, країни, яка вчиняє збройну агресію проти України, як один з інструментів вербування підлітків для подальшого вчинення дій на користь ворога.

Кібергрумінг — це встановлення дорослими довірливих стосунків з неповнолітніми через інтернет для подальшого шантажування, залякування, а також вступу з ними в інтимний зв'язок, вчинення сексуального насильства. Зловмисники маніпуляціями, шантажем чи погрозами змушують людину тримати їх спілкування у секреті від рідних та друзів.

Чому вчити дітей, що запобігти кібергрумінгу?

Навчіть тримати особисті дані в секреті та обережно ставитися до онлайн-знайомств. Роз’ясніть ризики розповсюдження персональної інформації в інтернеті.

Допоможіть встановити приватність облікових записів дитини у різних соцмережах та контролювати, хто стежить за їх обліковими записами.

Заохочуйте дітей періодично переглядати своїх підписників та, за необхідності, видаляти підозрілі акаунти.

Розкажіть про важливість цифрової репутації та її вплив на реальне життя.

Встановіть необхідні налаштування для захисту ґаджета, яким користується дитина.

Встановіть правила використання інтернету, при потребі моніторте активність вашої дитини в мережі.

Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію для захисту облікових записів. Навчіть використовувати надійні, складні паролі, різні для кожного ресурсу, і не повідомляти їх нікому.

Домовтеся, що під час навчання дитина буде використовувати тільки визначені вчителями платформи з навчальним матеріалом.

Підтримуйте довірливе спілкування про онлайн-досвід, щоб дитина могла вільно ділитися будь-якими турботами. Будьте готові вислухати та допомогти у складних ситуаціях».


Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
лет театру ДрамиКом

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте