Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 30 травня 2025
08:50

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ціни на молочні продукти в Україні ростуть: експерт пояснив причини

Ціни на молочні продукти в Україні ростуть: експерт пояснив причини

Закупівельні ціни на молоко в Україні ростуть. За місяць сировина подорожчала на 1,38 гривні до позначки 18,02 гривні за кілограм.

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі зазначив, що середня закупівельна ціна молока екстраґатунку додала 1,25 гривні, як порівняти з першою половиною жовтня, і сягає 18,95 гривні за кілограм. За його словами, ціни перебувають у межах 17,75 - 19,8 гривні за кілограм.

При цьому вищий сорт у середньому коштує 18,4 гривні за кілограм, подорожчавши на 1,7 гривні. Молоко першого ґатунку зросло в ціні на 60 копійок до 16,7 гривні за кілограм.

"Закупівельні ціни ростуть через дефіцит молока-сировини на внутрішньому ринку та високий попит з боку молокопереробних підприємств. Ймовірно, це пов'язано з тимчасовим скороченням попиту на вершкове масло, сухе молоко та сири", - зазначив експерт.

Зазначається, що нинішній попит на вершкове масло на зовнішніх ринках може підштовхнути ріст цін на молоко-сировину в Україні. Кухалейшвілі вважає, що в другій половині листопада варто очікувати подальшого підвищення закупівельних цін.

"Можлива стабілізація цін на сировину на початку грудня: напередодні новорічних свят на світовому молочному ринку сповільнюється торговельна активність. Однак істотне падіння цін унаслідок скорочення експорту молочних продуктів малоймовірне. Низькі запаси вершкового масла в Україні мають стримувати зниження цін на молоко-сировину", - підсумував аналітик.

Ціни на продукти в Україні - прогнози експертів
В Інституті аграрної економіки повідомили, що в середньому м'ясо додало в ціні 10%. Найбільше з початку року подорожчав яловичий гуляш - на 20,9% до 301,32 гривні за кілограм.

11 листопада президент Всеукраїнської асоціації пекарів і глава компанії "Київ Хліб" Юрій Дученко заявив, що вже в листопаді ціни на хліб в Україні можуть зрости ще на 10-15%.

Крім того, начальник управління закупівель молочних і заморожених товарів мережі супермаркетів Varus Максим Камінський зазначив, що в Україні за останні півтора місяця ціни на курячі яйця істотно зросли - приблизно на 50%.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Майстриня  (14.11.24 22:58): Спробуйте доїти корiвок частiше. Відповісти | З цитатою
Бурый  (14.11.24 18:28): Пустите селян, частников на рынки... и цены придут в норму. Не душите их сборами конскими.
Пример: пару лет назад с Калиновского рынка тамошние барыги и хозяева рынка армяне выкурили прекрасных трудяг- молочников Пашу и Виту, к которым люди шли.. и цены поднялись.
Такой у нас "рынок" - мафия, монополисты и барыги рулят. Скупают у селян по 15, а продают по 40...50
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
60
аварійних ліфтів відремонтували у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті