Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 17 липня 2025
20:55

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Люди Дніпра: Леві-Іцхак Шнеєрсон

Люди Дніпра: Леві-Іцхак Шнеєрсон

Виповнилося 80 років від дня смерті відомого мешканця нашого міста, яке 30 років (1909-1939) був рабином Катеринослава – Дніпропетровська.

Леві-Іцхак Шнеєрсон став жертвою комуністичного режиму. На довгий час його ім'я було викреслено з історії, а факти про нього ретельно ховалися та замовчувалися.

У наш час його ім'ям названо вулицю, а для популяризації особистості Леві-Іцхака Шнеєрсона проводяться різні заходи.

Одне з них на честь 80-річчя від дня смерті відбулося у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», про що там розповіли таке:

«80 років тому – 9 серпня 1944 р. залишила матеріальний світ душа Леві-Іцхака Шнеєрсона, рабина Катеринослава-Дніпропетровська (1909–1939 рр.).

Він став жертвою комуністичного режиму і помер після відбування повного терміну заслання в казахському поселенні Чіїлі.

На ознаменування цієї дати Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» публікує на своїх сторінках відео-інтерв’ю головного рабина Дніпра та Дніпропетровської області Шмуеля Камінецького.

Досі відео-інтерв’ю щироко не оприлюднювалося. І от нарешті з ним можна ознайомитися за посиланням

До цього пам’ятного дня партнерські організації БФ «Хесед Менахем» та Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» запропонували слухачам Відкритого лекторію заняття, присвячене ролі сім’ї Шнеєрсонів у розвитку єврейської громади нашого міста, України та всього світу.

Онлайн-заняття, проведене науковою співробітницею Музею, д- ркою Оленою Іщенко, було побудовано на обговоренні відео-інтерв’ю ребе Шмуеля Камінецького, яке він дав Музею в 2021 р. Тоді формувалась експозиція «Євреї Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра», присвячена видатним євреям, чия доля пов’язана з нашим містом. Ребе Камінецький погодився виступити експертом по Менахему- Мендлу Шнеєрсону, Сьомому Любавицькому Ребе, з яким йому пощастило особисто спілкуватися протягом багатьох років. Саме М. М. Шнеєрсон, чиє дитинство і юність минули у нашому місті, на початку 1990-х рр. визначив шлях духовного служіння молодого юдейського лідера й направив Ш. Камінецького у Дніпропетровськ.

Зміст відео-інтерв’ю став предметом гарячого обговорення шановною аудиторією. Слухачі були захоплені глибиною проблематики заняття, що відкрило завісу у світ єврейських духовних лідерів ХХ століття.

Пишаємося нашим містом і його людьми!».





Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (12)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (10)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (7)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (6)

•  5 районів Дніпра - без води: Комунальники роблять все можливе, щоб оперативно ліквідувати аварію (6)

•  В Україні легалізували множинне громадянство (6)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (5)

•  Судитимуть двох чоловіків, які підпалили автомобіль військовослужбовця в Самарі (5)

•  Льодова арена у Дніпрі поновила роботу після ворожого обстрілу (5)

•  На житловому масиві Парус встановили колесовідбійний брус, який унеможливить лобові зіткнення (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
60
аварійних ліфтів відремонтували у 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті