Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 22 декабря 2024
13:46

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Новые топонимы на карте Днепра. В честь кого они названы?

Новые топонимы на карте Днепра. В честь кого они названы?

Городской сайт продолжает рассказывать о том, в честь кого или чего получили новые названия переименованные улицы.

Процесс топонимической реформы в нашем городе продолжается. Практически ежемесячно на карте Днепра появляются новые названия улиц, проспектов, переулков. Мы продолжаем рассказывать о том, что обозначают их новые названия.

Два дня назад, 6 января Украина отмечала 85 лет со дня рождения известного поэта и диссидента Василия Стуса.

Председатель Днепровского общества политзаключенных и репрессированных Иван Дремлюга напомнил о биографии этого человека и о том, что в Днепре теперь есть улица имени Василия Стуса:

«Я гордий тим, що тепер моя вулиця носить ім'я видатного українського поета і дисидента Василя Стуса (замість імені Луначарського)

Васи́ль Семе́нович Стус (6 січня 1938, село Рахнівка, Гайсинський район, Вінницька область Українська РСР, СРСР — 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 (Перм-36), біля села Кучино, Пермський край, РРФСР, СРСР) — український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв'язень СРСР, дисидент, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Учасник акції протесту в київському кінотеатрі «Україна» в 1965 році. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991, посмертно), Герой України (2005, посмертно).

За переконання про необхідність збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської диктатури, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув».

А в Музее истории Днепра раскрыли секрет Улицы Ольхового леса:

«А чи знаєте ви чому вулиця Вільхового Лісу отримала таку назву?

Колишня вулиця Степана Разіна, що проходить в Амур-Нижньодніпровському та Індустріальному районах міста Дніпра, іменується відтепер так, бо розташована у межах старого лісового масиву, де переважала вільха.

За даними дніпровського історика В. Старостіна на прикінці 30-х років ХХ століття лісовий масив, в якому переважала вільха обіймав східну частину Погорілого болота, що розташовувалось на лівому березі.

В 1946 році даний лісовий масив згадується під автентичною назвою «Вільховий ліс».

В 50-60-ті роки ХХ століття територія колишнього Вільхового лісу була повністю забудована об’єктами господарської інфраструктури промислової зони дніпропетровських підприємств».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. стоимость проезда в электротранспорте и метрополитене с января 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте