Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 22 ноября 2024
01:04

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Под охрану в Днепре взяли два необычных объекта

Под охрану в Днепре взяли два необычных объекта
Могила Василия Макуха с женой.

В список охраняемых законом объектов культурного наследия Днепра внесены могилы двух известных людей.

Первая из них – это семейное захоронение Василия Макуха, который совершил самосожжение в знак протеста против тоталитарного режима и русификации Украины. Семейная могила расположена на Калиновском кладбище Индустриального района Днепра.

Об этом в Управлении по вопросам охраны культурного наследия Днепровского горсовета рассказывают:

«"Могила правозахисника В.О. Макуха та його родини", Калинівське кладовище, Індустріальний район.

Щойно виявлений об'єкт культурної спадщини.

Макух Василь Омелянович народився 14 листопада 1927 р. у с. Карів Львівської області (на той час – Польська республіка) в багатодітній родині Омеляна Макуха та Єви Леуш. Ще з юних років його переконання, як українського патріота-націоналіста, формувалися під впливом національно-свідомих, працьовитих батьків та сусідів – учасників національно-визвольної боротьби – братів Миколи та Петра Дужих. Великий вплив на світогляд Василя Макуха мали також відвідування читальні товариства «Просвіта», де він мав доступ до патріотичної літератури та спілкування зі своїми старшими друзями, які були членами ОУН.

Акт самоспалення Василя Макуха був першим у новітній історії Європи актом самопожертви проти національного гноблення. Вчинений Василем Омеляновичем акт самоспалення, як вияв протесту проти русифікації України тоталітарною комуністичною системою, в УРСР, по зрозумілим причинам, тривалий час замовчувався. Але зовсім іншою була реакція за кордоном, де за ініціативою українських дисидентів про цю подію відразу ж повідомили радіостанції «Свобода» та «Голос Америки».

Второе захоронение – это расположенная на кладбище поселка Чапли могила украинского поэта, диссидента, правозащитника Ивана Сокульского. О ней в упомянутом управлении рассказывают:

«"Могила І.Г. Сокульського – українського поета, правозахисника, дисидента".

Селище Чаплі, вул. Чаплинська, цвинтар, Самарський район, м. Дніпро.

Щойно виявлений об'єкт культурної спадщини.

Пам’ятка являє собою могилу Івана Григоровича Сокульського (1940 – 1992) – українського поета, письменника, громадського діяча, правозахисника.

Брав діяльну участь у створенні обласного товариства «Просвіта», Народного руху України, Української республіканської партії, Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса. За його редакцією вийшло дев’ять номерів культурологічного журналу «Пороги». Активно підтримував відродження Української автокефальної православної церкви. 20 травня 1991 року на пікетуванні на підтримку незалежності України його жорстоко побили агенти КДБ, що призвело до різкого погіршення здоров’я. 22 червня 1992 р. Іван Сокульський помер. Похований на цвинтарі у Чаплях. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» I ст. (8 листопада 2006) та орденом Свободи (10 лютого 2010)».

Фото - Управление по вопросам охраны культурного наследия Днепровского горсовета.

Василий Макух с женой.
Василий Макух с женой.
Могила Василия Макуха с женой.
Могила Василия Макуха с женой.
Иван Сокульский.
Иван Сокульский.
Могила Ивана Сокульского.
Могила Ивана Сокульского.
Могила Ивана Сокульского.
Могила Ивана Сокульского.
Gorod.dp.ua на Facebook.


???  (04.11.22 13:35): 1945 - 1927 = 18. В 18 лет мог бы и быть-воевать в ОУН. Под командованием Шухевича.((( И наверняка этот нацик пользовался услугами Азовско-Черноморского побережья. Для отдыха. Да и Киевом. И эту возможность ему-им предоставили "сволочи-коммуняки". Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
стихійних сміттєзвалищ ліквідували у Дніпрі за 2022 рік

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте