Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 18 грудня 2024
06:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі хочуть перевтілити стару Чечелівку

У Дніпрі хочуть перевтілити стару Чечелівку

У кварталах Чечелівки збереглася історична забудова та дух старовини, вона може стати відображенням розвитку нашого міста та потужним туристичним об'єктом.

Нагадаємо, що забудова цієї частини Новокодацького району сформувалася у 19 – на початку 20 століть. За легендою першим жителем цього району став відставний солдат Чечель.

Спочатку сформувалася забудова так званої Першої Чечелівки – це сучасний проспект Нігояна. Далі, особливо з розвитком великих підприємств у цьому районі, забудова пішла на пагорб у бік Аптекарської балки. З'являлися Друга, Третя і навіть Шоста Чечелівка.

Цей район Дніпра ледве не повніше за решту зберіг щільну історичну забудову і дух старого міста. Проблема в тому, що багатьом будинкам необхідний ремонт. А частини (як, наприклад, відомої «Аптеці Пріцкера» на проспекті Нігояна, побудованої за проектом Олександра Красносільського) – і зовсім повна реконструкція.

Але якщо після війни привести Чечелівку у пристойний вигляд, вона стане відображенням історії нашого міста.

Ось що з цього приводу пишуть у групі Urban Dnipro:

«Чечелівка, вулиця Щепкіна. Історичний район Дніпра, що виник на стику 19 та 20 століть.

Як для нашого міста, тут добре збережена щільна історична забудова. Район майже оминуло радянське втручання, а за часів незалежності жоден забудовник, на щастя, не зацікавився ним. Тож на Чечелівці витає дух сторічної давнини, хоча й з присмаком запустіння та занедбаності.

Завдяки такій консервації район має чудовий потенціал для ревіталізації. Головною цінністю Чечелівки є її архітектура та історія. Якщо комплексно оновити історичну забудову та навколишні вулиці, район оживе.

Сюди почнуть ходити люди, щоб помилуватися ошатними історичними будинками та охайними вулицями. Де багато людей, там з'являється бізнес: затишні кав'ярні, тематичні магазинчики. В колаборації активістів, бізнесу та міської влади можна розраховувати на появу нових культурно-освітніх осередків.

А найголовніше — місцеві мешканці відчують цінність місця, в якому живуть, відчують свою ідентичність, отримають новий якісний досвід життя.

Уявив та показав, як би могла виглядати вулиця Щепкіна на Чечелівці. Такою хочу бачити її, а ви?..».

Ілюстрація Urban Dnipro.


Gorod.dp.ua на Facebook.


Игорь  (10.09.22 06:23): Ага - позовите Вадика Ермолаева - он вам её отремонтируют - как Шевченко , Паторжинского и т.д. назовёт клопятниками и снесёт Відповісти | З цитатою
Лилия  (09.09.22 16:43): Спохватились. Аптека Прицкера развалена, Дом здоровья (поликлиника) тоже, это были действительно памятники архитектуры. Відповісти | З цитатою
Дмитрий  (09.09.22 07:34): Чечелевка каким хреном к Новокодацкому району относиться!!!Это отдельный Чечеловсккий (Красногвардейский) район Днепропетровска) и к деревне Колпаки никакого отношения не имеет Відповісти | З цитатою
Шляховка  (08.09.22 23:29): Это значит писец Чечеловке? Будет как с историческими зданиями в центре. Відповісти | З цитатою
.  (08.09.22 22:28): А центр исторический слабо было сохранить, как во всех цивилизованных городах ? Відповісти | З цитатою
М-м-да-а  (08.09.22 22:14): А разбирать остекление балконов за чей счет будут? И кто компенсирует жильцам жизнь с не защищенным балконом? Хотя кондиционеры на фасаде памятников истории можно! Відповісти | З цитатою
.  (08.09.22 13:13): этот район зажат в плотное кольцо нагруженных магистралей - параллельно, в квартале в сторону Днепра (реки) проходит пр. Нигояна. Выше - опять же параллельно, - Нестерова и Камчатская. Начинается этот район с пр. Мазепы (Петровского), пересекается Щепкина. А чтобы совсем не было скучно - выхлопы Коксохима, от которого изнемогает не только этот район, но весь пр. Мазепы (Петровского)

О каких "кафейнях" и "тематическиъ магазинчиках" речь? Это рабочий, заводской район. В пределах одной только улицы только за последние 40 лет обрушилось порядка пяти зданий. Ещё несколько - в аварийном состоянии. Хотите сохранить здания? - не надо лозунгов, ремонтируйте за счет бюджета. Никакие жильцы ни физически, ни экономически не потянут содержать здания, которым по 150-200 лет. А если хотите что-то решить вообще в этом районе (и окрестных) - наведите порядок с Коксохимом, чтобы люди могли просто дышать полной грудью, а не жить в постоянной вони и копоти
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
хм  (08.09.22 10:39): Кто-то в пэйнте картинку забацал, а заголовок так подан, будто чуть ли не на уровне городских властей уже и решение принято.
Тут на ремонт ям денег нет и не предвидится, какие уж тут "преображения".
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Як звичайний фельдшер збудував у центрі нашого міста 3-поверховий особняк (12)

•  У Дніпрі оновлять платіжки за опалення. Що зміниться у нарахуванні? (8)

•  «Ні попрати речі, ні приготувати поїсти». У Дніпрі під час відключення електроенергії не працює насосна станція (8)

•  У Дніпрі з 3 січня 2025 року зміниться вартість проїзду в автобусах, електротранспорті та метро (7)

•  У нашому місті з`явилися переговорні кабінки (7)

•  На Дніпропетровщини виш дозволив приходити на лекції з домашніми улюбленцями (7)

•  Дніпро засяє святковими вогнями: новорічна ілюмінація повертається після трирічної перерви (7)

•  Дніпровський Акваріум кричить СОС! (6)

•  У Дніпропетровській області на третину зросла аварійність мереж через графіки: енергетики просять мешканців про допомогу (5)

•  Комунальники Дніпра сьогодні висипали на дороги та тротуари 1506 тонн протиожеледної суміші (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
дворів запланували відремонтувати у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті