6 вересня 2024, 14:28
Міжнародний день поліцейського співробітництва
Психолог Амур-Нижньодніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Едуард Абашія інформує про наступне. Міжнародний день поліцейського співробітництва – свято Організації Об’єднаних Націй, яке відзначається щорічно 7 вересня. Він був заснований на честь заснування Інтерполу та з метою підкреслити роль правоохоронних органів усього світу у підтримці миру, безпеки та правосуддя. Протягом більшої частини історії людства співпраця між правоохоронними органами різних країн була організована в основному на індивідуальній основі.
Першою у світі ініціативою міжнародної співпраці правоохоронних органів став Поліцейський союз німецьких держав, створений у 1851 році. Він об’єднав сили таємної поліції з різних німецькомовних країн.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 7 вересня Міжнародним днем поліцейського співробітництва під час своєї 77-ї сесії в грудні 2022 року. Перше святкування відбулося 7 вересня 2023 року, що збіглося зі 100-річчям заснування Інтерполу. Основна увага була зосереджена на вирішальній ролі жінок у поліцейській діяльності.
Основна мета Міжнародного дня поліцейського співробітництва - підкреслити центральну роль, яку відіграє світова правоохоронна спільнота у забезпеченні глобальної безпеки, а також важливість міжнародної координації між поліцією та правоохоронними установами у запобіганні та боротьбі зі злочинністю.
Заходи, що проводяться з цієї нагоди, спрямовані на зміцнення міжнародного співробітництва на різних рівнях (глобальному, регіональному та субрегіональному) у сферах, пов’язаних із запобіганням та боротьбою з транснаціональною злочинністю, а також запобіганням та протидією тероризму. Вони також покликані зміцнити співпрацю між Організацією Об’єднаних Націй та Інтерполом у таких ключових сферах, як глобальна охорона здоров’я, фінансова злочинність і корупція, кіберзлочинність, новітні технології та безпека на морі.
Під час Другої світової війни більшість держав-членів вийшли з Міжнародної комісії кримінальної поліції (МККП), оскільки вона перебувала під контролем нацистської Німеччини. Після закінчення війни МККП була відроджена як Міжнародна організація кримінальної поліції і відкрила нову штаб-квартиру в Парижі. У 1956 році вона прийняла новий статут і коротку назву - Інтерпол. Згодом штаб-квартира Інтерполу була перенесена до Сен-Клу в 1967 році, а в 1989 році - до Ліона. Офіс зв’язку знаходиться в Нью-Йорку, США.
Міжнародна організація кримінальної поліції - ІНТЕРПОЛ складається з:
- Генеральної Асамблеї;
- Виконавчого комітету;
- Генерального секретаріату;
- Національних центральних бюро;
- Радників;
- Комісії з контролю файлів.
Генеральний секретаріат є органом Інтерполу, який працює 365 днів у режимі 24/7. Для ефективного функціонування Генеральний секретаріат має 6 регіональних бюро:
• Аргентина (Буенос-Айрес)
• Камерун (Яунде)
• Кот-д'Івуар (Абіджан)
• Сальвадор (Сан-Сальвадор)
• Кенія (Найробі)
• Зімбабве (Хараре)
Вони об’єднують поліцію регіону для обміну досвідом та вирішення спільних проблем злочинності.
Інтерпол налічує 196 країн-членів, що робить цей орган найбільшою поліцейською організацією у світі. Вони працюють разом і з Генеральним секретаріатом для обміну даними, пов’язаними з поліцейськими розслідуваннями.
В організації працює близько 1 000 співробітників, чверть з яких - правоохоронці, відряджені національними адміністраціями своїх країн. Співробітники працюють будь-якою з чотирьох мов Організації: арабською, англійською, французькою та іспанською.
Інтерпол має спеціальні представництва при Африканському Союзі в Аддис-Абебі, Європейському Союзі в Брюсселі та Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку, а також офіси зв’язку при Управлінні ООН з контролю за наркотиками та злочинністю у Відні, при Європолі в Гаазі та в Карибському регіоні в Бріджтауні, Барбадос. Ця присутність дозволяє тісно співпрацювати з іншими організаціями, які поділяють місію щодо запобігання та боротьби з транснаціональною злочинністю. Вони також докладають спільних зусиль для зміцнення регіональної та глобальної безпеки.
Сьогодні Інтерпол є провідною міжнародною поліцейською організацією у світі, однак це не єдина організація, що сприяє міжнародному поліцейському співробітництву. Наприклад, його європейський аналог, Агентство Європейського Союзу з правоохоронної співпраці (Європол), було створено в 1998 році. Воно координує співпрацю між правоохоронними органами Європейського Союзу.
Міжнародний день поліцейського співробітництва підкреслює вирішальну роль міжнародної співпраці між правоохоронними органами у боротьбі з транснаціональною злочинністю, тероризмом і різними глобальними загрозами безпеці. Цей день слугує нагадуванням про важливість транскордонного обміну розвідданими, ресурсами та досвідом для ефективної боротьби з мережами організованої злочинності, тероризмом, торгівлею людьми, незаконним обігом наркотиків, кіберзлочинністю та іншими видами незаконної діяльності, які виходять за межі національних кордонів. Завдяки скоординованим зусиллям та обміну інформацією країни можуть посилити свою спроможність запобігати новим викликам безпеці та реагувати на них, гарантуючи безпеку та добробут громад у всьому світі, - зазначив психолог.
Переглядів: 80