Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 16 травня 2024
09:57

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі видали воістину безцінну книгу

У Дніпрі видали воістину безцінну книгу

Видано нову книгу про життя та справи найвідоміших лікарів нашого міста «З любов'ю та самозреченням: нариси про лікарів Придніпров'я XIX – першої половини XX століть».

Ця книга – колективна праця авторів: відомого письменника, історика, краєзнавця, журналіста Миколи Чабана, а також лікарів з величезним досвідом та подружжя Зої Шевцової та Володимира Гапонова.

Фоліант вражає своїм масштабом та ціною. Повноформатна книга в 552 сторінки видана на чудовому крейдованому папері, містить багато рідкісних ілюстрацій та архівних даних. Ціна видання – 1200 гривень.

Одними з перших власників цієї книги стала Науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка», яка розповіла про подаровану книгу:

«У книзі розповідається про життєвий шлях і професійну діяльність медиків Придніпров’я XIX – першої половини XX століть.

Вивчення архівних земських джерел, спогадів, щоденників, нотаток, листів доповнило уявлення про лікарів-подвижників. Їхня різнобічна діяльність сприяла розвитку медичної служби на Катеринославщині-Дніпропетровщині. Про багатьох персоналій матеріал подано вперше. Друкуються старовинні документи, рідкісні світлини з державних і приватних колекцій.

Книга становитиме інтерес для медичних працівників, студентів-медиків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією рідного краю, зокрема розвитком систем охорони здоров’я».

Мав щастя ознайомитись із цим виданням і дніпровський журналіст та справжній бібліофіл Григорій Глоба, який поділився такими роздумами:

«Эта книга не только для историков медицины, но для всех, неравнодушных к истории города. Огромное количество дореволюционных фотографий как сохранившихся, так и разрушенных одичавшими застройщиками памятников архитектуры – больниц, аптек, учебных заведений, частных домов – наверняка вдохновит читателя уже новыми глазами взглянуть на привычные улицы и здания. Даже для меня стало открытием, что корпус университета на проспекте в своё время был духовной семинарией, в которой преподавали в том числе и медицину.

Авторы перелопатили множество источников, в том числе местную периодику 19-20 веков, даже письмо краеведа М. Шатрова воспроизводится на одной из страниц. О некоторых фамилиях, вроде Эзау, мы уже слышали, другие известны гораздо менее. Изложение начинается с основания больницы им. Мечникова в 1798 году – впрочем, о тех временах источников почти не сохранилось, и более-менее последовательную историю медицины в наших краях мы можем проследить только со второй половины 19 века.

О недостатках. Если говорить о содержании – то иной раз авторам трудно было остановиться на избранной теме и не начать подробно, с фотоиллюстрациями и розыском связанных домов и объектов, рассказывать не только о врачах, но и всех членах их семей, скатываясь во всеобщую историю всего.

Если говорить о форме, то - это упрёк не только данному изданию – книга превращается из источника знаний в чистое искусство, украшение для богатой гостиной. Ну сами подумайте – цена 1200 гривен, мелованная бумага, энциклопедический формат, множество цветных иллюстраций – и тираж 100 экземпляров. Посчитайте на пальцах, сколько из них останется в живых лет через десять в наше весёлое времечко, после всех бомбёжек и «оптимизаций» библиотек.

Казалось бы, что мешало несколько уменьшить себестоимость издания – напечатать текст не на такой глянцевой бумаге, уменьшить число не слишком относящихся к теме иллюстраций в духе «дом сестры тёщи того человека, о котором мы вам рассказываем» - и тем самым увеличить тираж?

А ведь по содержанию своему эта книга вполне достойна широкого читателя, хотя бы в лице тех же врачей, медработников и студентов медиков, для воспитания их не просто ремесленниками, но наследниками весьма уважаемой и прогрессивной гражданской традиции. Да и многочисленным жителям, интересующимся историей родного края, она бы пригодилась».

Gorod.dp.ua на Facebook.


123  (05.04.24 14:25): "У Дніпрі видали воістину безцінну книгу"
Ну и с чего же она "безцінна" ? Дальше ведь пишут - _Ціна видання – 1200 гривень.
Відповісти | З цитатою
Вася  (05.04.24 13:46): На 1200 можно столько закуски и выпивки взять, поехать на шашлыки и еще на опохмел утром останется, будет что вспомнить. А этот талмуд будет вечно в шкафу лежать. Если что, потом и за 300 грв его никому не всучишь. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
років з дня першої місцевої телевізійної передачі в Дніпрі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті