Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 01 червня 2024
03:25

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Дніпропетровщина – активний учасник євроінтеграційного процесу

Дніпропетровщина – активний учасник євроінтеграційного процесу
Дніпропетровщина розвиває співробітництво з країнами Європейського Союзу. З країн ЄС до економіки регіону залучено близько 7,8 млрд дол. США (89,3% від загального обсягу внесених інвестицій). Інвестиції залучено з 24 країн Європейського Союзу.

Найбільші обсяги інвестицій надійшли з Німеччини, Кіпру, Великої Британії, Нідерландів, Австрії.

У першому кварталі 2013 року зовнішньоторговельний товарообіг між Дніпропетровською областю та країнами Європейського Союзу склав 866,7 млн дол. США. Зокрема, експорт склав 423,5 млн дол. США, імпорт - 443,2 млн дол. США.

З регіону до країн ЄС експортувалися руди та шлаки (44,6%), чорні метали (15,7%), вироби з чорних металів (15,5%), енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки (4,3%), жири та олії тваринного або рослинного походження (3,8%), зернові культури (3,5%), залізничні або трамвайні локомотиви, шляхове обладнання (3,0%), електричні машини і устаткування (2,1%).

До області з країн ЄС імпортувалися продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості (31,1%), енергетичні матеріали, нафта та продукти її перегонки (20,3%), полімерні матеріали, пластмаси та каучук (8,7%), механічне та електричне обладнання, машини і механізми (8,5%), папір та картон (5,3%), недорогоцінні метали та вироби з них – (5,1%), готові харчові продукти (5%), наземні транспортні засоби, крім залізничних ( 3,7%), продукти рослинного походження (3,4%), живі тварини, продукти тваринного походження (2,7%).

«На Дніпропетровщині реалізується комплекс проектів та програм, спрямованих на розвиток регіону. В їх основі лежать сучасні європейські цінності – це людина та можливості для її розвитку», - сказав Анатолій Крупський.

Як зазначив Ян Томбінські, наразі він активно знайомиться з потенціалом Дніпропетровської області, зокрема, з Комплексною стратегією розвитку регіону. Він також зазначив, що жителі Дніпропетровської області масово вивчають європейські мови. За словами Посла до європейських мов також належить і українська мова, тож європейці теж мають докласти зусилля, щоб її вивчити. «Мови є важливими, адже – це є засіб самовизначення людей. Але також важливо те, який зміст ми вкладаємо у слова та який ми хочемо зробити меседж», - сказав Ян Томбінські. Він також зазначив, що спілкуючись з представниками влади та студентами представники ЄС намагаються спільно з'ясувати як можна найкраще разом відповідати на виклики майбутнього. «У цивілізованому світі це виклики є однаковими перед усіма – у сфері безпеки та охорони довкілля тощо. Для представників влада головним викликом є як найкраще відповісти на потреби та очікування людей», - сказав Посол.

Зона вільної торгівлі з ЄС стане каталізатором для українського бізнесу та дасть потужний поштовх для його розвитку. Про це повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Дніпропетровської облдержадміністрації Анатолій Комірний.

«Вихід на ринок Європейського Союзу - це вихід не на один окремий ринок, а на світові ринки. Тому що весь світ працює за єдиними стандартами, які зародилися в ЄС. За цим стандартам працюють Європа, США, до них приходить Росія, східні країни. І, якщо ми збираємося створити зону вільної торгівлі з ЄС, то повинні цим стандартам відповідати», - сказав він.

Анатолій Комірний також зазначив, що Україна в цілому і Дніпропетровська область зокрема має величезний потенціал у промисловості та сільському господарстві. «Ми можемо виробляти в рази більше, ніж виробляємо сьогодні, але для цього потрібні нові ринки збуту. У той же час, ми повинні відповідати високим стандартам якості продукції», - сказав директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації.

З іншого боку, наголошує Анатолій Комірний, Дніпропетровщина отримає технології та інвестиції. Сьогодні в регіоні працюють великі іноземні компанії - «Maisadour Semences», «HeidelbergCement», «Evrograss» і багато інших. Вони виробляють свою продукцію з меншою собівартістю, і європейці це добре розуміють.

«Зона вільної торгівлі з ЄС стане каталізатором для українського бізнесу. Безумовно, ривок у розвитку відбудеться не відразу. Це середньострокова перспектива - на 3-5 років, по закінченні яких ми зможемо працювати без кордонів. Але це позитивний ефект, який неможливо переоцінити», - сказав Анатолій Комірний.

Gorod.dp.ua на Facebook.


itak  (07.06.13 09:33): Ну усё делается щобы ОТОРВАТЬ от других восточных славян Ну даже 8 миллиардов долярив. Во дают!!! Ну шоб тольки оторвать. Відповісти | З цитатою
Днепр  (07.06.13 06:20): Увы, но современная Днепропетровщина - активный участник расейско-савецкого Аленеводства. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
гарный  (07.06.13 00:17): дармоеды! надо послать их метро копать ... Відповісти | З цитатою
КотМатРосКин  (06.06.13 17:45): А кто сливки снимать будет? Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
7
нових регіональних полігонів побутових відходів будуть збудовані до 2027 р. у регіоні

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті