Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 23 декабря 2024
22:04

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Видобуток сланцевого газу на Дніпропетровщині: перспективи та ризики

Видобуток сланцевого газу на Дніпропетровщині: перспективи та ризики
28 лютого в прес-центрі редакції газети «Дніпро вечірній» відбувся круглий стіл за темою «Видобуток сланцевого газу на Дніпропетровщині: перспективи та ризики».

В заході взяли участь Павло Хазан - представник України в Європейській Зеленій Партії, Ольга Орлінська – професор, доктор геолого-мінералогічних наук, Дніпропетровський державний аграрний університет, Дмитро Пікареня – професор, доктор геологічних наук, Дніпродзержинський державний технічний університет, Андрій Денисенко - кандидат в депутати Дніпропетровської обласної ради, радник лідера ВО «Свобода», голова громадської організації «ГРАД», Вячеслав Горобець - громадське об’єднання «За чисту Ігрень» та Олексій Ангурець - виконавчий директор Дніпропетровської обласної екологічної асоціації «Зелений світ».

Павло Хазан, український представник у Європейській Зеленій Партії сказав:

«Незважаючи на протести природоохоронних організацій та вимоги Оргуської Конвенції, українська влада ухвалила чергове антинародне рішення — підписано угоду між Shell та компанією «Надра Юзівська» по спільному видобутку сланцевого газу на території України. Кабінет Міністрів і обласні Ради відверто демонструють нехтування думкою громадян, нормами міжнародного і національного права. Все це свідчить про те, що дотримання як природоохоронних, так і демократичних норм є чисто формальним в Україні.

У багатьох країнах світу екологічні, соціальні та економічні загрози, пов'язані з видобутком сланцевого газу, викликають активні протести. Європейська Зелена Партія (European Green Party) та Фракція Зелених в Європарламенті виступають за повну заборону видобутку сланцевого газу в Європі. Міжнародний зелений інтернаціонал Глобал Грінз (Global Greens), об'єднуючий зелені партії по всьому світу, різко засудив політику урядів у країнах, де видобувається сланцевий газ. Зелені всього світу відзначають вкрай небезпечну технологію гідророзриву і незворотні наслідки її використання — ризики отруєння грунтів, підземних і поверхневих вод, виникнення сейсмічної активності. Наявність цих ризиків стала підставою для заборони на видобуток сланцевого газу в Болгарії і Франції, а в інших країнах ЄС тривають відверті відкриті дискусії щодо їх прийнятності.

Український уряд легко нехтує національними інтересами держави, що може завдати великої шкоди екологічній, економічній і взагалі державній безпеці. Тепер Україна може легко стати заручницею інтересів транснаціональних нафтогазових компаній. Символічно й те, що підписання угоди відбулося саме в рамках традиційного саміту в Давосі.

Зелені підкреслюють, що політика України в енергетичному секторі повинна базуватися на ресурсо- і енергозберігаючих технологіях, використанні відновлювальних джерел енергії для підвищення економічної ефективності, але не на розпродажі сланцевих або шельфових родовищ.»

Олексій Ангурець , виконавчий директор Дніпропетровської обласної екологічної асоціації «Зелений світ» сказав:

«Обговорюючи перспективи видобутку сланцевого газу в Україні часто забувають дуже важливу річ. По суті зараз визначається вектор енергетичних інвестицій на найближчі десятиліття. Вибір видобутку сланцевого газу — це вибір шляху традиційної «брудної» енергетики. І в Західній і в Північній Європі з кожним роком значно зростає частка поновлюваних джерел енергії.

Приміром, згідно з дослідженням Ради з енергії вітру (Global Wind Energy Council або GWEC), швидке зростання використання енергії вітру спостерігається практично повсюдно. У 2012 році сумарна потужність всіх вітряків виросла на 19%, до 282 000 Мвт.

Адже це теж інвестиції, за якими стоять певні компанії, які можна залучати в Україну. І саме таких інвесторів нам хотілося б бачити.

Компанія Шелл прославилася зовсім іншим чином. 30 січня 2013 в Гаазі відбувся розгляд судового позову федерації Друзів Землі Європи (Friends of the Earth Europe) і 4 нігерійських фермерів проти компанії Шелл. Вперше Шелл був визнаний відповідальним за екологічний збиток і присуджений до виплати компенсацій, викликаних їх збитком.

Чи хочемо ми, щоб компанія з такою репутацією діяла в нашій області? Моя відповідь — ні.»

Ольга Орлінська , професор, доктор геолого-мінералогічних наук, Дніпропетровський державний аграрний університет сказала:

«Цілком імовірно, що для розробок сланцевого газу іноземним корпораціям передається інформація, що становить державну таємницю.»

Професор Орлінська зазначила, що під час Всеукраїнської Інтернет-конференції нинішній міністр екології Олег Проскуряков повідомив, що інформація про родовища сланцевого газу передана іноземній фірмі, що реалізовуватиме проект з видобутку газу.

«У зв'язку з цим виникає питання: на якій підставі матеріали, більшість із яких складають державу таємницю передаються безкорисливо зарубіжним компаніям? Де ці рішення? Це координатна сітка — дані, що є цілком таємними. Навіть якщо ви геолог — спробуйте отримати подібну інформацію без спеціального дозволу.»

Крім того науковець вважає дивним, що посадовці передають розробку і видобуток сланцевого газу іноземним корпораціям, знаючи, що українські компанії володіють тими самими технологіями.

Андрій Денисенко , кандидат в депутати Дніпропетровської обласної ради, радник лідера ВО «Свобода», голова громадської організації «ГРАД» сказав:

«Для партії принциповим є скасування угод про видобуток сланцевого газу у тому вигляді, в якому вони укладені — без громадського та експертного обговорення, без з'ясування питань економічної доцільності та екологічної безпеки.»

Свободівець зазначив, що інформація про розголошення державної таємниці буде перевірена.

«Йдеться ні про що інше, як зраду національним інтересам. Якщо ці факти підтвердяться, я буду першим, хто напише заяви про злочин відповідним правоохоронним органам.»

Вячеслав Горобець, екологічний активіст і учасник громадського об'єднання «За чисту Ігрень» звернув увагу журналістів на іншу жахливу проблему, яка виявилася у зв'язку з проштовхуванням видобутку сланцевого газу на Україні: безправ'я місцевих громад та їх фактичне відсторонення від управління своїми територіями.

«Коли на Банковій зрозуміли, що громадські ради при Облуправліннях екології чотирьох областей — Дніпропетровській, Харківській, Донецькій і Львівській відмовилися «легітимізувати» видобуток сланцеовго газу, а місцеві ради — дозволяти цю діяльність на своїх територіях, кнопкодави з Верховної ради помахом руки Чечетова внесли зміни в закон, де не потрібно узгодження з місцевими громадами цього питання. Що протизаконно згідно Конституції, яка стверджує, що влада і надра належать народу України.»

«У ситуації, коли ми маємо безправні і нефункціональні або «кишенькові» органи місцевого самоврядування, найбільш актуальним питанням найближчим часом буде відпрацювання механізмів прямого народовладдя», — зазначив Вячеслав Горобець.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Патриот Приднепровья 1  (09.03.13 19:11): Чтобы этого не было, следует двигать Украине в Таможенный союз. А чтобы это продвинуть...
Днепропетровское областное общественно-патриотическое объединение «Приумножим славу Приднепровья» инициирует проведение Форума руководителей областных общественных организаций Днепропетровщины. Приглашаются для участия те руководители структур общественности, разделяющие идеи Всеукраинского движения «Украинский выбор».
Целью мероприятия является обсуждение темы «О деятельности учреждений здравоохранения в области», а также создание координационного совета соответствующих общественных организаций.
Форум будет проходить 27.03.13 с 16.00 в помещении малого зала «Дома союзов», ауд. №510 (пр.К.Маркса, возле театра Горького). По вопросу участия в данном мероприятии обращаться по телефону в рабочие дни: 791-60-31. В выходные – 788-79-31. Наши электронные адреса: [email protected] или [email protected]
Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
torbaxvat  (09.03.13 15:28): надо быть идиотом, чтобы при всех возможностях страны извлекать газ из гниющего мусора, брекетировать солому - так это надо при всем этом пригласить иностранцев чтобы за наши деньги уничтожать нашу же природу! когда же люди на этой земле поумнеют? Ответить | С цитатой
666  (08.03.13 16:37): давайте сделаем с днепропетровска большой глубокий карьер ха ха ха
и можно не тратится на гробы
Ответить | С цитатой
Партия "зелёные от Газпрома"  (06.03.13 20:12): На территории СНГ привилегию добывать газ и пропивать его имеет только Рассея! Ответить | С цитатой
йцукен  (06.03.13 19:53): Сборище проплаченных московой даунов Ответить | С цитатой
nv  (06.03.13 19:16): Если бы наши сами ковырялись в украинских недрах в поисках пресловутого сланцевого газа - это одно. Тут можно выдвигать теории о дороговизне российского газа и т. д. Но ведь притащили сюда не кого-нибудь, а Шелл с ее миллиардами. Отсюда вывод - властям в очередной раз нacpaть и на сам сланцевый газ, и на экологию, и на здоровье людей... главное - получить откаты от Шелл. Ну и запретить ковыряться в земле возле Межигорья и Конча-Заспы. А на остальной территории - хоть трава не расти... Ответить | С цитатой
Откуда эти убожества вылазят?  (05.03.13 18:17): Хотел прочесть, но посмотрел состав эксперДов и читать не стал. И сюда всунули свои свинные рыла партийцы и политиканы.
Да и те, кто излагает технически сложные темы на тэлячiй мовi, разве могут что-то умное сказать? Нет, конечно. На небыло еще такого на моей памяти. Демагоги и пустозвоны, грантососы и одноклеточные примитивы
Ответить | С цитатой
Саночка  (05.03.13 15:15): так ведь, в начале пр.Правды уже ищут (в районе МкДональдса)
PS. Наверно уже нашли, с двух сторон роют...
Ответить | С цитатой
евгений  (04.03.13 11:32): К чему эти споры? Нужно модернизировать производства,повсеместно внедрять энергосберигающие технологии и т.д. и тогда нам не нужен будет ни сланцевый газ,ни российский.Все просто. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 2
123  (04.03.13 10:02): О каких перспективах добычи сланцевого газа могут рассуждать экологи, националисты и геологи сомнительной репутации... ясен пень, что статья получилась о рисках и угрозах...еще один вариант зомбирования населения...господа изучайте вопрос сами и приходите к своим заключениям положительным или отрицательным... а это просто манипулирование общественным мнением...
НЕ ТУ СТРАНУ НАЗВАЛИ ГОНДУРАСОМ
Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1 2 3
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
16,9
млрд грн - бюджет Днепра на 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте