Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 10 января 2025
15:39

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Новый международный центр в ДНУ

Новый международный центр в ДНУ
Нещодавно у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара з’явився новий структурний підрозділ – Центр португальської мови.

Центр створено наказом ректора М. В. Полякова (на виконання рішення Вченої ради університету від 30 вересня 2010 року) з метою практичної реалізації на базі ДНУ положень Меморандуму про взаєморозуміння в галузі освіти між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія від 2009 та угоди між Україною і Португалією від 2001 років.

Центр базується на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства в аудиторії 1013 головного корпусу, науковим керівником призначено декана факультету професора І. С. Попову. Затверджено „Положення” про підрозділ, розроблений план роботи, а для забезпечення координації діяльності у виконанні поставлених завдань створено Координаційну Раду, до складу якої увійшли ректор М. В. Поляков (голова Ради); проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва М. П. Д’яченко, декан факультету І. С. Попова, завідувач кафедри романської філології Л. В. Пономарьова та фахівці кафедри, що володіють португальською мовою: старший викладач В. М. Климович, викладачі Н. О. Федосенко, М. Ю. Шевченко, Л. Г. Сутуліна.

Основним завданням Центру є створення умов щодо подальшого розвитку українсько-бразильських та українсько-португальських відносин у галузях освіти, науки та культури, підвищення авторитету української вищої школи у світі. Центр сприятиме встановленню безпосередніх контактів з вищими навчальними закладами Бразилії та Португалії, організації та проведенню спільних наукових конференцій, симпозіумів, семінарів, досліджень з мови, літератури та культури країн, виконанню спеціальних проектів у галузі перекладу художніх творів. Передбачається обмін викладачами та аспірантами з метою викладання української мови для української діаспори, кращого опанування португальською мовою українськими викладачами, а також з метою кращого оволодіння українською мовою та методикою її викладання бразильськими колегами в університеті, а також обмін науково-педагогічними працівниками, студентами, стажистами, проведення спеціальних навчальних практик студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та вищих навчальних закладів Бразилії та Португалії в університетах-партнерах.

Центр сприятиме вивченню португальської мови студентами ДНУ, а також організовує курси з вивчення португальської мови для мешканців міста та на замовлення юридичних осіб; надаватиме освітні послуги та братиме участь у організації та проведенні перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за замовленнями українсько-бразильських та українсько-португальських установ, фірм, підприємств; надаватиме консультації для педагогічних та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, закладів середньої та професійно-технічної освіти та багато іншого.

Сьогодні португальською говорять близько 220 мільйонів людей. За кількістю носіїв мови вона посідає у світі друге місце (після іспанської) серед романських мов та сьоме місце (після китайської, англійської, хінді, російської, іспанської, арабської) у загально-світовому реєстрі мов. На даний час використовується як офіційна й робоча мова в багатьох міжнародних організаціях (ЄС, ООН, ЮНЕСКО), є офіційною мовою Португалії, Бразилії, Анголи, Мозамбіку, Кабо-Верде, Гвінеї-Бісау, Сан-Томе та Прінсіпі, Східного Тімору й Макао.

Разом з іспанською – це найшвидше зростаюча західна мова і згідно з оцінками ЮНЕСКО мова з найбільшим потенціалом поширення як міжнародна мова спілкування на півдні Африки і в Південній Америці. Очевидний економічний розвиток Бразилії в найближчому майбутньому завдяки незчисленним природним ресурсам та кількості населення, безсумнівно, стане причиною більшого поширення португальської мови в світі та збільшить кількість охочих вивчати її. Важливість Бразилії є основним чинником того, що португальську мову вивчають багато студентів як другу або третю іноземну, особливо у США. Португальська також починає набувати популярності в Азії, здебільшого завдяки значному зростанню числа носіїв мови у Східному Тіморі протягом останніх п'яти років. Макао стає китайським центром для вивчення португальської мови; хоча в перші роки 21-го століття використання мови там було знижене, зараз воно зростає, оскільки знання португальської мови стає важливим фактором можливості зміцнення дипломатичних і фінансових зв'язків Китаю з португаломовними країнами.

Популярність португальської мови приходить і в Україну – все більше навчальних центрів уключають в перелік своїх послуг курси португальської мови. Останнім часом збільшився попит на тих, хто володіє португальською. Це пов'язано з потоком інвестицій цієї держави до України, а також з міграцією українців до Португалії на роботу.

У зв’язку з безперечним зростанням важливості португальської мови в світі на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ вже другий рік бажаючі вивчають її як факультатив. А із цього навчального року першокурсники із другого семестру почнуть її вивчати як третю іноземну мову.

Gorod.dp.ua на Facebook.


ольга  (22.11.10 17:08): я хочу бути перекладачем! я добре вивчила мову, тому що я там побувала, навчалась і прожила 5 років, тільки я незнаю куди поступати! хто підскаже??? Ответить | С цитатой
Шизик  (12.10.10 17:16): Очень полезное начинание. Надо готовить гастарбайтеров к эмиграции в Португалию. Ответить | С цитатой
португалл  (12.10.10 12:30): Португальська також починає набувати популярності в Азії, здебільшого завдяки значному зростанню числа носіївязы у Східному Тіморі протягом останніх п'яти років. - автор, исправь недоразумение. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
9
млн евро на новые трамваи потратит город в 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте