Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 12 января 2025
04:53

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Советы водителям, которые планируют отправиться на отдых в Крым

Советы водителям, которые планируют отправиться на отдых в Крым
Якщо ви вирішили відвідати красиві, незабутні куточки теплого кримського півострова, то ваш шлях неодмінно проляже через гряду кримських гір. Саме ця обставина в першу чергу турбує працівників Державтоінспекції Криму: чи готові ви до руху в незвичних умовах підступних гірських серпантинів з обмеженою видимістю, крутих підйомів і спусків, істотних перепадів висот? Кожний з цих чинників таїть в собі небезпеку для легковажних і надмірно упевнених у собі водіїв. І це підтверджують ті дорожньо-транспортні пригоди, що стаються на гірських ділянках доріг.

   Для того, щоб шлях гірськими серпантинами був безпечним, перед затяжним спуском зменшить швидкість і включіть понижену передачу. Цим самим ви знімете частину навантаження з гальмівної системи, гальма менше перегріватимуться і не відмовлять у самий відповідальний момент. Це правило особливо важливо виконувати водіям вантажних автомобілів, автобусів і автопоїздів.

   Коли ж гальма все-таки “підвели”, не панікуйте, адже наприкінці майже всіх затяжних спусків є уловлюючі тупики. Спрямувавши свій автомобіль в нього, ви зможете погасити швидкість машини аж до його зупинки. Перед уловлюючими тупиками обов'язково стоять інформаційні знаки з покажчиком відстані до них.

   До речі, багато водіїв вважають, що ці дорожні споруди пристосовані для стоянок і привалів. ДАІ попереджає про заборону використовувати уловлювачі тупики з цією метою.

   До Криму влітку приїжджають автомобілісти з різних куточків колишнього СНД, залишаючи за плечима багато сотень і навіть тисячі кілометрів автомобільних доріг. Тому перед “зустріччю” з гірськими дорогами виявіть розсудливість і відпочиньте. Особливо якщо вам належить долати гірські перевали в темну пору доби. У горах темніє дуже швидко, багато ділянок серпантинів не освітлюються, в зв'язку з чим погіршується видимість дороги і розташованих на ній об'єктів. В свою чергу світло фар автомобіля освітлює лише обмежену ділянку дороги, причому перешкоди на дорозі через безліч крутих поворотів з'являються в освітленій зоні раптово, а для їх розпізнання необхідно значно більше часу, ніж удень. В результаті напруга водіїв в подібних дорожніх умовах посилюється. Час реакції водія в темну пору доби збільшується в середньому у два рази.

   Декілька слів про сутінки. Вечірні й уранішні сутінки на гірській ділянці можуть бути вкрай небезпечні для водія. Можливі оптичні обмани, а контури предметів розпливаються. Для того, щоб уникнути неприємностей під час сутінок в умовах гірських доріг, у вас обов'язково повинні бути у справному стані освітлювальні прилади та гальмівна система.

   Підступність кримського ґрунту.

Водіям також необхідно врахувати, що кримський ґрунт у надлишку містить глинисті і мулисті частинки, які у вигляді пилу осідають на дорогу і при перших краплях дощу перетворюють її на “мильну ковзанку”. Не забувайте, що навіть несильний дощ може призвести до утворення провалів в дорожньому покритті, винесенню каміння на проїзну частину. З огляду на кліматичні умови Криму, туман і дощ тут з'являються завжди несподівано, а тому обмежте експлуатацію автомобіля під час негоди. Якщо ж такої можливості у Вас немає, а поїздка необхідна, рухайтеся обережно, на безпечній швидкості.

   Бережіть автомобіль! 

У той час, як більшість людей прагне до берегів теплого і ласкавого Чорного моря для відпочинку і накопичення позитивних емоцій, їдуть до Криму й автозлодії.

   Саме тому вважаємо необхідним ознайомити вас з основними правилами захисту транспортних засобів від злочинних посягань:
- не залишайте в автомобілі цінні речі;
- покидаючи автомобіль навіть на хвилину (магазин, кафе, узбіччя шосе), обов'язково зачиняйте дверцята і вмикайте сигналізацію;
- намагайтеся залишати автомобіль в полі зору;
- на стоянках, де ключі треба залишати охоронцю, залишайте йому тільки ключ запалення без брелока охоронної системи.

   На жаль, від угону не застрахований ніхто, тому у випадку викрадення транспортного засобу, негайно повідомте міліції за телефонами: чергова частина управління ДАІ Криму - (0652) 550-161 (цілодобово) або 102.

Gorod.dp.ua на Facebook.


фигасе  (21.06.10 12:37): Змей,
Наша Космическая - это вам не Крым, она по сравнению с крымскими серпантинами - детские игрушки. Во первых не та крутизна спуска и не такие крутые повороты, к тому же там нет таких участков где спуск переходит за поворотом в подъем и наоборот. А главное - Космическую реально проехать за 2-5 мин. По крымским серпантинам надо ехать 1-2 час. Вот тут и основная опасность. За 5 мин особо не устанешь, а вот 2 час постоянного напряжения могут плохо сказаться. Я по Космической и Яснополянской вообще учился ездить, и если бы они были такими опасными как крымские дороги - врядли бы учитель меня туда пустил.

Так что вывод такой: если кого уже напрягает Космическая - лучше в Крым на машине самому не ехать, там будет на порядки сложнее.

Кто хочет экстрима без езды в Крым - приглашаю зимой в свои гаражи: 45-50 градусный подъем, с резкими поворотами и ямами в виде ливневки - зимой было весело выбераться из гаража.
Ответить | С цитатой
ццццц  (16.06.10 12:55): Коли ж гальма все-таки “підвели”, не панікуйте, адже наприкінці майже всіх затяжних спусків є уловлюючі тупики.

майже всіх - почти всех, но не всех!
Ответить | С цитатой
kiv61  (15.06.10 12:21): Змей,улицу Космическая можно сравнивать разве что с участком дороги Золотое поле - Старый Крым. Там тоже есть один небольшой подъем. Ответить | С цитатой
kiv61  (15.06.10 11:27): Пробегал мимо, а с оценкой дороги Белогорск-Приветное полностью согласен. Ответить | С цитатой
kiv61  (15.06.10 11:20): Пробегал мимо, на трассе Судак-Симферополь есть участок дороги (5-7 км) в районе поселка Переваловка. Узкая дорога, окруженная деревьями, с крутыми поворотами и спусками-подъемами. Если нет навыков вождения - можно элементарно съехать с дороги. Аварии там происходят постоянно - особенно после хорошего летнего ливня - на дорогу сходит грязь и мелкий щебень. Я в тех краях лет 16 жил. Особенно \"любят\" съезжать в районе знака кот. обозначает границу лесничества (красивый знак из толстого деревянного столба и широкой массивной доски с названием лесничества). На обочине дороги глубокий кювет. Умудряются перелететь этот кювет и приземлиться на крышу возле бетонного основания этого знака - это те кто не имеет навыков вождения (лететь надо метров 10). Водителям с навыками удается застрять в кювете правым боком (без переворота на крышу). На этом участке крутой подъем с поворотом направо, а потом сразу крутой спуск с левым поворотом. Вот на этом спуске не все справляются с управление Ответить | С цитатой
Сергей  (14.06.10 22:22): Ника, для всех по-разному, кому от серпантинов и горных дорог удовольствие, для других мучение. Лично я тащусь от дороги Ялта-Бахчисарай, а жене страшно. Ответить | С цитатой
Ника  (14.06.10 21:31): Рекомендую всем , кто называет дороги Крыма " жутким серпантином", побывать на Кавказе ( Краснодарский край - Михайловский перевал хотя бы для начала). Ответить | С цитатой
Пробегал мимо  (14.06.10 19:38): Илонка
А вы не ехали из Судака в Джанкой? Как-то 5 лет назад нам пришлось бежать от проливных дождей из Судака. Как вспомню тот серпантин, так вздрогну.


И гды Вы там нашли \"жуткий\" серпантин?!
Из Судака в Джанкой есть две дороги: через \"Грушевский\" перевал и через перевал Синор (трасса Судак-Коктебель-Феодосия).
Могу с уверенностью сказать, что эти две дороги не представляют никакой сложности для водителя с мало-мальским опытом. Например, трасса Судак-Алушта гораздо более сложная. Трасса Ялта-Бахчисарай, еще сложней.
А желающим получить порцию адреналина рекомендую пройти по дороге Белогорск-Приветное во время дождя и в туман. А если у вас \"внедорожник\", то милости прошу на перевал Маски. Получите массу удовольствия, особенно в дождливую погоду.
Ответить | С цитатой
Донна Роза  (14.06.10 19:24): Серпантинов в Крыму предостаточно, и страшны они тем, что местное население, особенно молодняк, просто "летает" по дорогам, которые они знают как свои пять пальцев, и им на...ть, на туристов, которые "крадутся"... 10 лет подряд ездили в горный Крым, и сталкивались с этой проблемой! Ответить | С цитатой
вася  (14.06.10 19:11): В Крыму отличнейшие дороги, Днепропетровск и рядом не стоит. Был 2 недели назад, проехал побережье от Севастополя до Коктебеля. Весь серпантин в порядке, постоянно видел рабочих, которые что-то ремонтируют Ответить | С цитатой
1 2
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте