Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 01 февраля 2025
18:51

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Деякі місцеві органи влади використовують необізнаність підприємців

Деякі місцеві органи влади в Україні продовжують видавати дозволи на розміщення об’єктів торгівлі, громадського харчування та сервісу, незважаючи на те, що цей дозвіл втратив право на існування. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомила народний депутат України, голова підкомітету Верховної Ради з регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна під час перебування у Дніпропетровську.

Як наголосила Ксенія Ляпіна, з 5 жовтня 2006 року з набуттям чинності ч.1 ст.4 Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», органи влади не мають правових підстав вимагати від суб'єктів господарювання дозволи, не передбачені Законами України. 90% дозволів, які органи місцевого самоврядування видавали раніше, напряму Законами України не передбачені, отож з 5 жовтня є нелегітимними.

Як відзначає Ксенія Ляпіна, з більшістю дозволів («не масового характеру») наразі проблем вже не має — органи влади перестали їх видавати.

Найбільший опір місцевих органів влади, як відзначає Ксенія Ляпіна, викликало анулювання дозволу на розміщення об’єктів торгівлі, громадського харчування та сервісу (найбільш розповсюджений дозвіл, що раніше 60-70% малих підприємців отримувало в органів місцевого самоврядування).

За словами Ксенії Ляпіної, в місцевих бюджетах на 2006 рік були передбачені надходження за видачу цього дозволу. Це і стало причиною того, що деякі органи місцевого самоврядування намагаються продовжувати видавати дозволи з тим, щоб поповнити місцевий бюджет.

«Більшість місцевих органів самоврядування після чисельних роз’яснень вже усвідомили, що дозволу немає. Однак в частині міст проблема залишається», — відзначає Ксенія Ляпіна.

Система хитрощів, яку використовують органи місцевого самоврядування, за словами Ксенії Ляпіної построєна на тому, що не всі підприємці є законодавчо обізнаними.

«Наприклад, підприємець, що має намір відкрити свій заклад, приходить за дозволом до пожежників, чи СЕС (ці дозволи залишаються необхідними), а в нього цікавляться: «А ви вже були в міськвиконкомі. Ні? Шкода. А ви сходіть», — невимушено так рекомендують — «Сходіть, а потім прийдете до нас». Підприємець йде до міськвиконкому, де йому повідомляють, що він повинен отримати дозвіл на розміщення свого об’єкту. Якщо підприємець не знає закону, він платить і отримує дозвіл. Якщо ж він каже, що дозволу вже не має — «А, ви вже знаєте, ну вибачте…». Система, як бачимо дуже проста: підприємця ніхто не примушує, йому лише пропонують добровільно зробити «добру справу» та отримати дозвіл, який йому не потрібен», — розповіла Ксенія Ляпіна.

«На сьогодні місцеві органи самоврядування виступають із законодавчими ініціативами: повернути дозвіл, передбачити його видачу Законом України. Це — будь ласка. Однак ця ініціатива повинна пройти через відповідну процедуру та набути чинності. На сьогодні ж є чіткий факт: дозволу — немає», — наголошує Ксенія Ляпіна.

Як відзначає народний депутат, регулювати розміщення тимчасових об’єктів торгівлі та сервісу на вулицях чи в парках у місцевих органів влади є можливість завдяки Закону «Про благоустрій».

«Що ж стосується тих об’єктів, що розміщені в стаціонарних об’єктах, — там не має чого робити місцевим органам влади», — впевнена Ксенія Ляпіна.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
110
лет отелю «Астория»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте