22 серпня 2006 року у прес-клубі Дніпропетровського відділення Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція стосовно зникнення генерального директора Дніпропетровської спілки промисловців та підприємців (ДСПП) Миколи Омельченка, яку провів сам Микола Омельченко.
За повідомленням Миколи Омельченка, його «зникнення» було ініційоване представниками правоохоронних органів Дніпропетровська, яким стало відомо про підготовку замаху на життя генерального директора ДСПП.
«З 30 липня до 20 серпня я перебував у безпечному місці поза межами Дніпропетровської області. Моє зникнення було необхідним для того, щоб правоохоронні органи змогли провести ряд заходів, спрямованих на визначення замовників та виконавців замаху», — розповів Микола Омельченко.
Як поінформував журналістів гендиректор ДСПП, вже затриманий виконавець та організатори замаху, зараз тривають пошуки замовника. Оскільки зловмисники приїхали зі столиці, усі матеріали з даної справи передані до Київської прокуратури. Кримінальна справа перебуває на контролі у міністра МВС України та в Генпрокуратурі.
«Я не збираюся припиняти своєї діяльності на посаді генерального директора Дніпропетровської спілки промисловців та підприємців, голови правління Дніпропетровської обласної організації роботодавців, першого заступника голови правління Всеукраїнської громадської організації «Спілка споживачів України», голови Наглядової ради та президента страхової компанії «Форт». Я пам’ятаю воєнні лихоліття, тому мене так просто не злякаєш», — поділився планами на майбутнє Микола Омельченко.
За повідомленням Миколи Омельченка, замах не міг бути пов’язаним із політикою, оскільки він не брав участі ані в політичних баталіях, ані у виборчій кампанії. Також Микола Омельченко не вважає, що став мішенню через головування в ДСПП та Дніпропетровській обласній організації роботодавців, адже діяльність даних організаціях спрямована на підтримку підприємств та надання їм усілякої допомоги, що не може викликати антагонізм.
Не погодився Микола Омельченко і з версією щодо причетності до справи клієнтів страхової компанії «Форт», в якій він є головою Наглядової ради та президентом.
«Єдиний конфлікт, з яким мені довелося зіткнутися за останні 15 років, — спор зі страховою групою компаній ДАСК та ДІСКО, яку очолює Станіслав Сироватко. У нас було кілька судових спорів: про авторські права на назву «ДАСК», про несумлінну конкуренцію, про примусове відчуження акцій, про повернення майна (останній спор досі перебуває в стадії судового розгляду). Але я не маю правових підстав пов’язувати спробу мого вбивства із цією справою. Встановити замовника злочину повинне слідство, а стверджувати щось стосовно причетності тієї чи іншої особи можна бути лише після рішення суду», — зазначив Микола Омельченко.
Директор з правових питань страхової групи «ДАСК» Тетяна Калиновська у відповідь на звернення інформагентства «Придніпров’я» зазначила, що підтверджувати або спростовувати дані версії мають лише правоохоронні органи, вона ж не вбачає правових підстав для подібних повідомлень.
У подальшому Микола Омельченко планує створити спеціальну структуру, яка захищатиме бізнес, підприємців та простих громадян, котрі чесно працюють, не порушуючи чинного законодавства.
«Я на власному досвіді переконався, наскільки незахищені сьогодні в України підприємці та промисловці. До того, як дізнався про організацію замаху на моє життя, у мене не було необхідності в охороні. Події останніх днів примусили мене переглянути свої переконання», — зазначив Микола Омельченко.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», зникнення Миколи Омельченка було ініційоване представниками правоохоронних органів Дніпропетровська, яким стало відомо про підготовку замаху на життя гендиректора ДСПП. З 29 липня до 22 серпня не було жодної інформації стосовно місця перебування Миколи Омельченка. Зараз веденням справи займається Київська прокуратура.