Сільгоспвиробники України не впроваджують новітніх ресурсо- й енергозберігаючих технологій через брак коштів та нестачу висококваліфікованих кадрів. Про це перший заступник Міністра агропромислової політики Борис Сапіханов 21-го серпня повідомив в інтерв’ю журналістам в c. Майському Синельниківського району, де на базі АТЗТ «Агро-Союз» проходить Всеукраїнський день поля.
«Дуже багато є факторів — і фінансові, й організаційні. Це все-таки, будемо казати, кошти. Для того, щоб мати такий потенціал, треба мати фінансове забезпечення, але, крім того, потрібно мати, куди ці кошти вкладати і хто їх буде впроваджувати в життя. Де нам сьогодні вчити й знаходити кадри, які б були здатні впроваджувати ці технології, і тому ми загострюємо питання того, що нам потрібні такі наукові центри, де діють світові стандарти виробництва, які б готували людей. А з іншого боку — держава відпрацьовує і буде працювати над тим, щоб в бюджеті передбачати певні кошти на розвиток агропромислового комплексу України. І таким чином, діючи з двох боків, ми повинні досягнути ефективності», — зазначив заступник Міністра, коментуючи рівень впровадження в агровиробництві України інноваційних технологій.
За словами посадовця, найближчим часом Україна могла б запровадити так звану «нульову» технологію обробітку землі в рослинництві на майже 20% площ сільгоспугідь.