26 травня під стінами Дніпропетровської міської ради голодують на знак протесту проти надання російській мові статусу регіональної вже п’ятеро членів обласної організації УНА-УНСО, включно із 24-річнии Ігорем Прядко, який на знак протесту прикував себе ланцюгами до дверей Дніпропетровської міської ради.
В інтерв’ю інформагентству «Придніпров’я» Ігор Прядко зазначив, що учасники акції протесту мають намір стояти тут «до повної перемоги», або аж поки їх не доправлять до лікарні. Він також зазначив, що ніхто не перешкоджає учасникам голодування: за майже три доби, протягом яких триває акція, не було жодної провокації.
За словами Ігоря Прядка, більшість людей, які підходять до представників УНА-УНСО, підтримують їхню позицію.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», 24-річний представник УНА-УНСО Ігор Прядко прикував себе наручниками до дверей центрального входу в Дніпропетровську міську раду 24 травня, протестуючи проти надання російській мові статусу регіональної на території міста.
В інтерв’ю журналістам Ігор Прядко заявив, що має намір стояти прикутим доти, доки депутати міської ради не ухвалять рішення з цього питання. На думку Ігоря Прядка, у побуті дніпропетровці можуть розмовляти «будь-якою мовою: російською, білоруською, узбецькою, але офіційною має бути одна — українська».
«Я не хочу жити в російській Україні, хочу жити в Україні — нормальній європейській державі», — заявив Ігор Прядко.
24 травня близько 1000 людей пікетували будівлю Дніпропетровської міської ради, де 24 травня на другій сесії Дніпропетровська міська рада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної на території міста. За це рішення проголосували 77 депутатів, проти — 20, 10 депутатів — утрималися.
У пікетуванні взяли участь представники восьми політичних партій національно-демократичної спрямованості.
Ответить | С цитатой
4. Полемика с Яремами, Лесями и Стецьками бесполезна, т.к. все они куплены и голодают за деньги. Словесная жвачка о языке кому-то выгодна. В конце концов, мы научимся выбирать а потом спрашивать с депутатов. В данном случае – депутаты облсовета молодцы. Город их поддержит, пусть только подумают о том, как наладить более тесную связь с горожанами. Ответить | С цитатой
2. Одни родственники были репрессированы, другие – погибли в от рук бендеровцев. Так что, может, на языке апачи заговорим, или на китайском? Я украинец и не стыжусь того, что говорю на русском. Это язык, на котором говорит весь мой родной город, и я хочу, чтобы этот язык был государственным! Ответить | С цитатой
Эти западные уроды моему деду в 2 Мировую Войну в спину стреляли, они фашистов с хлебом и солью встечали и убивали стариков, детей и женщин. А от голодомора страдало не только украиноговорящее население, но и русское. Так знайте: не будите лихо, пока тихо! Дойдем до Львова не остановимся и вспомним не только за русский язык. Едьте ребята домой. Не стоит, а то сделаем Русский язык на всей территоррии Украины, а если надо и в Польше! Были есть и будут Братские народы Украина, Россия и Беларуссия, есть три родных языка, и не надо из этого делать что-то больше! Хотите думать только о себе, Мы напомним о себе! Русский был есть и будет! Хотите Вы этого или нет. Ответить | С цитатой