Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 24 липня 2025
01:51

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ікони на сушеній камбалі – у Дніпрі відкрили незвичайну виставку

|«« «« »» »»|

Координаційний центр допомоги мешканцям Херсона «Вільні разом» креативно відзначив річницю свого створення у Дніпрі.

Наше місто – лідер України за кількістю прийнятих з усією любов'ю вимушених переселенців. Десятки тисяч мешканців Маріуполя, Бердянська, Мелітополя, Херсона та інших міст знайшли свій другий дом у Дніпрі.

Рік тому було створено Координаційний центр допомоги мешканцям Херсона.

Цю дату центр святкував незвичайною виставкою. Серед її експонатів на особливу увагу заслуговують ікони, написані на сушеній камбалі.

Про цю традицію.

Ікони на сушеній рибі, зокрема на камбалі, є унікальним видом українського народного мистецтва, поширеного серед чумаків у 19 столітті. Ці ікони, які часто служили оберегами в дорозі, зображували релігійні сюжети, такі як Богородиця та Ісус Христос, на висушених тулубах риби.

Чумаки, торговці, які перевозили сіль та рибу з південних регіонів України, часто використовували сушену рибу, у тому числі камбалу, як основу для ікон. Такі рибні ікони вважалися оберегами, які чумаки вішали на вози або носили з собою в дорогу. Риба, як символ, має глибоке релігійне коріння, будучи символом Христа та його учнів, а також використовується в християнській символіці, наприклад, у слові "Іхтіс".

Хоча оригінальних чумацьких ікон на рибі збереглося дуже мало, сучасні художники, як Оксана Оснач, відродили цю традицію, створюючи нові роботи на сушеній камбалі.

Техніка та особливості: Рибу ретельно сушили і ґрунтували перед нанесенням зображення. На рибну основу наносили зображення святих, найчастіше Богородиці та Ісуса Христа, а також інші релігійні сюжети. Кожна ікона на рибі є унікальною, і сюжети не повторюються.

Сучасне відродження: Художниця Оксана Оснач відновила традицію створення ікон на камбалі на Херсонщині, розписуючи їх вручну. Художниця прагне зробити ікони на камбалі брендом Херсонщини та поширити їхнє зображення на сувенірній продукції.

Про нову виставку її організатори розповіли:

«До річниці створення Координаційний центр допомоги Херсонцям “Вільні разом” у м. Дніпро, організував концерт силами херсонців та представників мистецької освіти Дніпропетровської області.

На заході відбулися:

презентація унікальної виставки чумацького іконопису на камбалі з масляним зображенням (такі ікони кілька століть тому створювали українські чумаки та дарували церквам в знак подяки за успішний похід);

виставка вишитих картин Херсонської майстрині Оксани Якас;

танцювальний майстер-клас для маленьких учасників заходу під назвою “Майстерня: Мистецтво танцювати” (провели студенти Дніпропетровського коледжу культури).

Координаційний центр на постійній основі відвідують більш ніж 2 тис. внутрішньо переміщених осіб з Херсонської області».

Gorod.dp.ua на Facebook.


Судья Дред  (23.07.25 12:10): Недолго жила такая икона. До первого трактира)))

Похоже на очередную "легенду" высосанную с паль... с тараньки
Відповісти | З цитатою
жах  (23.07.25 11:40): ікони на рибі? А чому не на салі? Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті