Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 04 липня 2025
22:13

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі за зверненнями містян перевірили якість води у річці Сусанка: які результати дослідження

|«« «« »» »»|

У Дніпрі перевіряють якість води у річках. Сьогодні представники департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради разом зі співробітником кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» взяли проби води у річці Сусанка. Вона розташована на житломасиві Стара Ігрень і протікає поряд з житловими будинками.

«Останнім часом до міської ради декілька разів надходили звернення громадян про витоки стічних вод до річки Сусанка. У травні було організовано комісійний виїзд представників міської ради. Тоді нами були відібрані проби води у цій водоймі для визначення показників якості. Зараз ми маємо провести повторні дослідження, щоб перевірити – чи змінюються ці показники. Завдяки співпраці з НТУ «Дніпровська політехніка» дослідження проводяться на базі їхньої аналітичної лабораторії, яка має необхідне для цього обладнання», – зазначив начальник відділу природоохоронних заходів управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олексій Міхєєв.

«За результатами лабораторного аналізу проб води з річки Сусанка, які ми відбирали у травні, встановлено перевищення допустимих норм за показниками каламутності, а також вмісту нітратів, нітритів і фосфатів. Особливо помітне зростання концентрації фосфатів зафіксовано в точці скиду у річку. Вважаю, це може бути пов’язано з місцевим поверхневим стоком або господарською діяльністю поблизу, зокрема використанням добрив, можливо – випасом тварин чи утриманням домашньої птиці. Тобто було наявне невелике локальне забруднення води органічними речовинами. Наявності фторидів, хлору, хрому, свинцю, міді, ртуті у воді не було виявлено», — додав асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» Павло Ломазов.

Забрудненість води у річці Сусанка помітила Діана. Вона разом з родиною мешкає поруч. Згадує, раніше тут і лелеки водилися, і риби було багато, але потім все змінилося.

«Я не знаю точно від чого це, але річка забруднюється. На мою думку, якесь підприємство сюди скидає свої відходи. Почалося це з війною і з кожним днем стає гірше. У січні цього року вода у річці була синьо-сіра. Я знімала відео, щоб звернутися до якихось органів, які б перевірили стан води і чи безпечна вона. Бо зазвичай тут купаються діти та плавають качки. Зараз вода значно чистіша у порівнянні з січнем», — розповідає місцева мешканка Діана.

Щоб отримати найбільш точні дані стосовно стану води у річці Сусанка проби беруть у 4-х місцях. Кожну — в окремий контейнер.

«Першу пробу ми взяли у відстійнику. Це вода, яка стікає з підприємства. У відстійнику вона очищається природним шляхом та стікає далі. Там вода візуально була чиста та без різкого запаху. Друга точка – дренажний канал. По ньому рухається вода з відстійника до річки. Тут вже вода закаламучена, покрита плівкою та має трішки неприємний запах. Третя проба – у місці, де вода потрапляє у саму річку. Тут стан води візуально кращий. І контрольна, четверта проба була взята вже безпосередньо з Сусанки. Завдяки цій воді ми перевіримо, як змінювалась концентрація речовин після того, як вода змішалася», – розповів асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» Павло Ломазов.

Також безпосередньо на місці провели тестову перевірку води з річки у «польових умовах». Досліджували рівень кислотності (pH) та мінералізації. Все у межах норми. Проте найбільше спеціалістів турбують наявність фосфатів, нітратів та нітритів. Точні результати будуть отримані після лабораторних досліджень.

«Органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями щодо здійснення функцій державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог чинного природоохоронного законодавства України з метою запровадження необхідних заходів реагування. Ми не можемо прийти на підприємство з перевіркою чи нарахувати збитки. Ці повноваження належать Державній екологічній інспекції України. Тому у разі виявлення у пробах води перевищення рівня шкідливих речовин, яке сигналізує про серйозне забруднення, що загрожує місцевим екосистемам, ми направимо результати наших досліджень до Державної екологічної інспекції України для вжиття заходів у межах компетенції та притягнення винних до відповідальності», — додав Олексій Міхєєв.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (13)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (12)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (10)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (8)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (7)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (6)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (5)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті