Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 25 апреля 2025
18:01

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На Днепропетровщине через суд пытаются отменить незаконную приватизацию электроподстанций

На Днепропетровщине через суд пытаются отменить незаконную приватизацию электроподстанций

Крайне удивительная история с приватизацией электрических подстанций произошла в Кривом Роге.

Странные вещи порой происходят в Украине в страшное время войны. О величайшей важности объектов критической инфраструктуры энергетики в военное время излишне говорить. Электроподстанции – это не просто строения, а часть единой энергосистемы нашей страны, о важности и проблемах которой в военное время говорить излишне. Если электроподстанции оказываются в частных руках, это может нарушить энергоснабжение целого района и даже города.

А именно так и произошло в Кривом Роге. Там две энергоподстанции оказались у предприятия, которое имеет право заниматься только продажей электроэнергии, но не обслуживанием инфраструктуры.

К этому привела целая цепочка очень странных сделок.

В процесс вмешалась прокуратура, сейчас дело рассматривается в суде.

Об этом сообщает «Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада»:

«І таке буває: у Кривому Розі вибули об’єкти енергетичної інфраструктури в приватну власність компанії, яка займається ТОРГІВЛЕЮ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ.

Прокуратура в суді намагається повернути майно. Оскільки тут, напевно, могла бути і підробка документів, і чорні нотаріуси.

Початок розслідування: чи пахне 90-ми?

Спочатку наші журналісти взялися за цю тему, і виникла думка, що ця історія, напевно, сягає 90-х, коли в Україні відбувалася хаотична приватизація, а державне майно – заводи, будівлі, навіть об’єкти енергетичної інфраструктури – розкрадали або незаконно передавали у приватну власність.

Але ми помилялися: приватизацію здійснили в наш час.

Судовий процес: що відомо?

14 квітня 2025 року Господарський суд Дніпропетровської області почав розгляд справи № 904/1675/25. Прокуратура Кривого Рогу подала позов від імені Фонду державного майна України (ФДМУ) проти компанії ТОВ «ТП ІМПУЛЬС». Вона, до речі, як указано в аналітичній системі YouControl, займається ТОРГІВЛЕЮ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ.

Держава хоче повернути дві будівлі електропідстанцій (одна площею 118,7 кв. м, друга – 70,8 кв. м), а також огорожу та вимощення, що знаходяться за адресою: вул. Телевізійна, 3В, Кривий Ріг. Прокуратура стверджує, що це майно незаконно опинилося в приватних руках, і просить суд повернути його державі.

Що таке електропідстанція і чому це важливо?

Електропідстанція – це спеціальна будівля з обладнанням, яке перетворює та розподіляє електроенергію. Наприклад, вона бере електрику високої напруги з ліній електропередач і «перетворює» її на нижчу напругу, щоб ми могли використовувати її вдома чи на заводах. Без підстанцій електрика не доходила б до наших будинків, шкіл чи підприємств. Усередині таких будівель стоять трансформатори, захисні пристрої та інше обладнання, яке забезпечує стабільне електропостачання. У Кривому Розі ці підстанції, ймовірно, забезпечували електрикою промисловий комплекс або науковий інститут.

Що хотіли – те й робили: як розпоряджалися електропідстанціями в Кривому Розі

Спірні об’єкти належали державі та були передані в 1997 році до статутного фонду підприємства «Механобрчормет» – науково-дослідного інституту, який займається переробкою руд.

Нам важко зараз сказати, яку конкретно функцію виконували підстанції. Вони могли обслуговувати промисловий або науково-технічний комплекс, забезпечуючи електроенергію для обладнання, лабораторій чи інших потреб інституту. А могли розподіляти електроенергію між різними будівлями або ділянками комплексу на вул. Телевізійній, 3.

Але в 2019 році їх несподівано зареєстрували як приватну власність однієї особи. Реєстрацію провели на основі технічного паспорта та довідки місцевого БТІ, але ці документи, за словами прокуратури, не дають права на власність.

Пізніше підстанції переоформляли ще двічі: спочатку на ТОВ «Макрос-Консалт», а потім на ТОВ «ТП ІМПУЛЬС». Прокуратура каже, що всі ці угоди були незаконними, бо держава не давала згоди на продаж чи передачу майна. До того ж, місцева влада не присвоювала цим будівлям поштову адресу, а в БТІ не було даних про їхню приватизацію.

Згідно цього повідомлення прокуратури можна припустити, що маємо справу з підробкою документів.

Чому це небезпечно?

Електропідстанції – це не просто будівлі, а частина енергетичної системи країни. Якщо вони потрапляють в приватні руки, це може порушити електропостачання цілого району чи підприємства. Тому прокуратура і втрутилася.

Приватизували електропідстанції: прокуратура в суді

У судовому процесі задіяні:

Позивач: ФДМУ, якого представляє прокуратура.

Відповідач: ТОВ «ТП ІМПУЛЬС» – компанія, за якою зараз зареєстровано підстанції.

Треті особи: АТ «Механобрчормет» (на боці позивача), ТОВ «Макрос-Консалт» і фізична особа, яка першою привласнила майно (на боці відповідача).

Суд прийняв позов до розгляду і призначив перше засідання на 8 травня 2025 року».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривен бюджет Днепра на 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте