Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 01 липня 2025
23:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Орієнтуватися і пересуватися у просторі. Як у закладах освіти і культури Дніпра впроваджують безбар’єрність і доступність

|«« «« »» »»|

Заклади освіти та культури Дніпра роблять доступними для дітей з особливими освітніми потребами. Так в інклюзивно-ресурному центрі № 2 цілком реалізовано безбар’єрний простір.

За словами його директорки Євгенії Шаліхман, у 2021 році приміщення було повністю реконструйовано з урахуванням норм доступності. Безбар’єрність починається із входу в будівлю.

Вхідні двері відповідної ширини з відкидною, фіксувальною лапкою. Сходи зроблені пандусом, який покритий нековзким покриттям. З обох боків улаштовані дворівневі поручні. При вході є інформаційний термінал зі спеціальною програмою про діяльність центру для осіб із порушенням слуху.

Кольорове маркування для зручної орієнтації по приміщеннях. До кожного кабінету йде кольорова смужка. Це зручно для діток дошкільного віку, а також тих, хто має порушення зору.

«Усі таблички у нашому центрі продубльовані шрифтом Брайля для осіб із порушенням зору. Для зручності пересування в приміщеннях відсутні пороги, є спеціальні ручки на дверях, які легко їх відкривають. Облаштована санітарна кімната для осіб з інвалідністю. Є спеціальний стіл для занять. За допомогою ручки регулюється його висота, що теж зручно з огляду доступності.

Наш центр відвідують дітки з особливими освітніми потребами. Також ми проводимо комплексне оцінювання, яке є підставою для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до школи чи садка. Батьки, які приводять діток, відзначають доступність простору нашого центру. Були в нас і батьки, які пересувалися на кріслах колісних», — розповіла Євгенія Шаліхман.

У Музеї історії Дніпра теж створені необхідні умови доступності.

«Ще при реконструкції приміщення під музей було враховувано максимальну доступність. Наявна санітарна кімната для осіб з інвалідністю. Відповідна ширина проходів між експозиціями. Доступність експонатів — вітрини, на яких вони розташовані, занижені. Це зручно для відвідувачів на кріслах колісних, щоб можна було детально все роздивитися. Є у нас портативний пандус для зручного заїзду на кріслі колісному до експозиційних залів.

У спеціальних тактильних зонах розміщені експонати, яких можна торкатися руками, брати їх та розглядати. А ще ми реалізували проєкт «Доступний музей» за грантову підтримку від Українського культурного фонду. Підготували екскурсію із примірниками зі шрифтом Брайля. А також першу в Україні книгу з історії Дніпра, надруковану таким шрифтом. Людина не просто слухає, а й може відчути на дотик історію, яку ми розповідаємо», — зазначила заступниця директора з експозиційної роботи комунального закладу «Музей історії Дніпра» Олена Нелюб.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (13)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (10)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  У Дніпрі депутатку облради Маріанну Мірошниченко, яку звинувачують у фіктивній службі в ЗСУ, взяли під арешт (6)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  У Дніпрі рятують хлопчика, який впав на олівець (5)

•  У Дніпрі авто влетіло на територію садочка і знесло огорожу (5)

•  У Дніпрі шукають підрядника для завершення будівництва підземного укриття у гімназії № 118 (4)

•  З 1 липня стандарт напруги 230 вольт замість 220 вольт: що це означає та чи є ризики (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
90
років тому почали будувати Набережну

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті