Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 23 января 2025
20:14

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

СЗЧ – це помилка, яку можна виправити: у 108-й бригаді пояснили, як повернутися до служби

СЗЧ – це помилка, яку можна виправити: у 108-й бригаді пояснили, як повернутися до служби

Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які вперше самовільно залишили військову частину.

Як використати цю можливість, розповідає начальник відділення рекрутингу 108-ї окремої бригади тероборони майор Володимир Єсич.

Володимире Анатолійовичу, СЗЧ (самовільне залишення частини) військовослужбовцями вочевидь стало проблемою, яку відчули у військах. Зрештою, на неї відгукнувся головний законодавчий орган України. Які коріння цього питання? Яке ставлення до нього в армії?

З історії воєнних конфліктів ми знаємо, що таке явище як СЗЧ та дезертирство було характерним у всі часи, починаючи з давніх давен. Коріння проблеми має різні причини, однак одна з головних – стан психіки людини, емоційне вигорання. На фронті не завжди легко тримати удари, і ми, військові, це розуміємо, як ніхто.

Тому, звертаючись до хлопців, які вчинили таку помилку, хочу сказати: «Ми знаємо, що тобі було важко. Знаємо, що тобі просто треба було енергетично перезарядитись. Але знай – тут тебе чекають. Без докорів і зайвих питань. Ми всі тут одна команда, і без тебе цей пазл не повний. Ти нам потрібен, а ми потрібні тобі! Зніми з себе ношу СЗЧ і повертайся. Адже чоловік не може жити, не виправивши помилки. Ми йтимемо далі разом. Наша сила – в єдності, і кожен, хто знову стає в стрій, робить нас сильнішими».

Чи насправді у військовій частині, в яку повертається людина, на неї не очікуватимуть дисциплінарні чи будь-які інші стягнення?

Так, жодних покарань. Зокрема, у нашій бригаді вже прийнято бійців після СЗЧ. З ними попрацювала служба психологічної підтримки персоналу, офіцери-психологи групи контролю бойового стресу. Військовослужбовців, як і належить, призначено на посади та поставлено на всі види забезпечення, дія їх контракту поновлюється з усіма відповідними соціальними гарантіями.

Однак при цьому зазначу, що цей правовий механізм стосується лише тих, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували та добровільно повернулися до місця проходження служби. Згідно з законом, ухваленим парламентом України у серпні 2024 року, під час дії воєнного стану обов'язковими умовами для повернення військовослужбовців у стрій, як кажуть, без санкцій, є вчинення ними СЗЧ лише один раз та добра воля на виправлення цієї помилки.

Як саме можна це зробити практично та скільки часу може зайняти така процедура?

По-перше, хочу звернути увагу, що відповідно до закону про внесення змін до частини другої статті 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», який був ухвалений парламентом України 21 листопада 2024 року, продовжено термін повернення військовослужбовців після СЗЧ до військової частини з 1 січня до 1 березня 2025 року. Командир і далі матиме три доби для відновлення такого бійця на службі, зрештою, як це і було у попередні два місяці дії закону (листопаді – грудня 2024 року).

Аби зробити перший крок для виправлення помилки, і тим самим зняти з себе кримінальну відповідальність у майбутньому, особі, яка перебуває в СЗЧ, слід звернутися до рекрутингового центру бригади за її вибором. Тобто, повертатися такій людині до своєї військової частини не обов'язково. Хоча й такий варіант не виключається.

Зі зверненням СЗЧшника до командира частини, ми надаємо йому рекомендаційний лист. З ним та військовим квитком людина прибуває до відділу військової служби правопорядку (ВСП) за місцем знаходження військової частини, де відбувається оформлення документів для поновлення на службі. Подальші дії, пов'язані з поданням ДБР та окружною військовою прокуратурою клопотання до суду, відбуваються без участі заявника. Суд у свою чергу, за умови обґрунтованості клопотання постановляє ухвалу про звільнення СЗЧшника від відповідальності та після набрання цією ухвалою законної сили звільнена особа невідкладно поновлюється на військовій службі. Також ця ухвала зобов'язує військовослужбовця не пізніше 72 годин прибути до військової частини.

За яким телефоном можна звертатися людині, яка має бажання поновитися на військовій службі у 108-й бригаді тероборони?

Телефон нашого рекрутингового центру: 0800 337 803. Сам центр, до речі, знаходиться у Дніпрі.

Додам, що до складу 108-ї бригади ТРО входять мешканці міста Дніпро та Дніпропетровщини. Отож, усі, хто бажає долучитися до наших лав, мають змогу захищати рідний край, Батьківщину разом з земляками.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте