Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 23 декабря 2024
02:06

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Украинское кобзарство тоже внесли во Всемирное культурное наследие

Украинское кобзарство тоже внесли во Всемирное культурное наследие

Украинская культура продолжает утверждаться во всем мире.

Напомним, что пару дней назад ЮНЕСКО внесло украинское пысанкарство во всемирный список культурного наследия. Теперь аналогичного признания удостоено кобзарство.

Если бы еще в мире с таким же энтузиазмом помогали Украине добиться победы или хотя бы «справедливого мира»…

О новом культурном признании Украины сообщила арт-директор Днепровского Дома искусств Валентина Слобода:

«СВІТОВИЙ ТРІУМФ КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА!

На 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО вчора, 5 грудня, в Парагваї було оголошено, що номінація від України «Програма охорони кобзарсько-лірницької традиції» включена до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Ідея і підготовка номінації повністю належить носіям-практикам. Міністерство культури та стратегічних комунікацій України підтримали цю ініціативу Висуванням номінації «програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції» на визнання ЮНЕСКО впроваджувалась у співпраці Кобзарських цехів Києва, Харкова та Львова з ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру», Фонд "МХП-Громаді", Асоціацією «Дивись українське!», була вагомою складовою розвитку національної культури та ідентичності.

Представляв українську кобзарсько-лірницьку традицію на сесії ЮНЕСКО відомий кобзар, військовослужбовець та народний артист України – ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО, який після визнання кобзарської номінації зазначив: «Це визнання – велика Перемога! Це тріумф української культури, українського духу!»

Координатори номінації від України: Олесь Санін (лірник, кінорежисер), Валентина Демʼян та Олександр Буценко (експерти з НКС, дослідники), Андрій Різоль (продюсер).

Народний артист України, відомий кінорежисер, лірник, братчик Кобзарського цеху ОЛЕСЬ САНІН зазначив: «Визнання ЮНЕСКО для нас — це, перш за все, можливість розповісти сьогодні на весь світ про Україну, про нашу незнищенну пісню, культуру, спадщину, про нашу боротьбу за власну державу, про наше споконвічне прагнення волі. Бо кожна дума — це оспівування лицарського козацького чину, кожна кобзарська псальма — це історія про силу віри і духу!».

РАДІЙМО! ПИШАЄМОСЬ! ВІТАЮ УСІХ ПРИЧЕТНИХ! ВІТАЮ АНСАМБЛЬ БАНДУРИСТОК «ЧАРІВНИЦІ» ВІД ПЕРШОГО СКЛАДУ, В ЯКОМУ І Я БРАЛА УЧАСТЬ, ДО СЬОГОДНІШНЬОГО СКЛАДУ ВКЛЮЧНО!

НЕХАЙ СРІБНИЙ СПІВ БАНДУРИ ЗВУЧИТЬ НА ВЕСЬ СВІТ!».








Gorod.dp.ua на Facebook.


ага  (06.12.24 10:52): ще пенсії українські-жебрацькі внесіть, ,,,, Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
детские и спортивные площадки отремонтируют в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте