Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пн, 28 квітня 2025
16:00

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як протистояти псевдо-банківським шахраям?

Як протистояти псевдо-банківським шахраям?

До багатьох мешканців Дніпра зверталися шахраї під виглядом працівників банку.

Про обман довірливих громадян з боку шахраїв, які видають себе за співробітників банків, Міський сайт писав не раз. Останнім часом у цьому виді шахрайства з'явився новий напрямок. Шахраї вже не «б'ють напролом», намагаючись виманити персональні дані. А використовують більш витончену схему, пропонуючи встановити новий банківський додаток. А ось уже через нього злочинці й отримують доступ до грошей людей. Як розпізнати цей вид шахрайства та протистояти йому, розповіли фахівці Південного міжрегіонального управління юстиції, яке обслуговує Дніпро: «Шахраї телефонують та пропонують встановити новий застосунок банку. Мета шахрайської схеми – отримати доступ до інтернет-банкінгу. Зловмисники представляються працівниками банків і повідомляють, що старий банківський застосунок більше не працює і вам потрібно завантажити новий. Потім вони надсилають фішингові посилання на завантаження програми буцімто з офіційного чат-бота в одному з месенджерів. Таким чином, аферисти отримують авторизаційні дані клієнтів банку. Потім шахраї переконують назвати код із смс-повідомлень чи дзвінків від справжньої служби підтримки банку, у результаті отримують доступ до інтернет-банкінгу і викрадають кошти. Як уникнути шахрайства? Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, зазначений на платіжній картці. Завжди припиняйте розмову, якщо: запитують паролі, коди банків; керують під час телефонної розмови вашими діями (просять встановити програму на ваш пристрій). Дотримуйтеся правил безпеки, коли завантажуєте застосунок на свій телефон чи інший пристрій. Обирайте лише ліцензійне програмне забезпечення з офіційних магазинів або вебсайтів розробників. Використовуйте такі офіційні платформи, як: Microsoft Store для Windows; Apple App Store для macOS та iOS; Google Play для Android. Такі магазини зазвичай дбають про безпеку, але навіть там можуть траплятися випадки шкідливого програмного забезпечення. Щоб мінімізувати ризики, дотримуйтеся таких порад: перевіряйте репутацію виробника; читайте відгуки інших користувачів не лише на сайті магазину, але й на форумах; оцінюйте кількість завантажень; уважно розглядайте країну походження програми. не завантажуйте програмне забезпечення від країн із сумнівною репутацією; звертайте увагу на дозволи, які вимагає застосунок під час встановлення. Наприклад, для програми для читання книг не потрібен доступ до вашої геолокації, камери чи мікрофона. Будьте пильними! Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті Кіберполіція за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170».
Gorod.dp.ua на Facebook.


Судья Дред  (05.12.24 15:28): А есть и не псевдо банковские мошенники? Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті