В августе число предложений о трудоустройстве достигло рекордного показателя за все время Большой войны.
Всего в Украине лишь по официальной статистике есть больше 115 тысяч вакантных мест! При этом лидером в вопросах дефицита рабочих остается Днепропетровщина, где не хватает 10 тысяч рабочих. Правда, в минувшем месяце по числу предложений работодателей нашу область догнала Львовская, где всего за один месяц число вакантных мест увеличилось сразу на 7%. До этого наша область долгое время являлась единоличным лидером по дефициту работающих.
Ничего удивительного в росте такой статистики нет. Третий год продолжается Большая война, которая выкашивает трудовые резервы страны. Сотни тысяч людей погибли на фронте (официальной статистики в этом печальном вопросе нет!), еще сотни тысяч – мобилизированы на фронт, миллионы – уехали из страны.
Вместе с дефицитом рабочей силы растет и средняя зарплата. В августе она увеличилась на 2,4%, составив 21 500 гривен. При этом самые высокие зарплаты в Днепре имеют риэлторы (до 120 тысяч), водители-международники (80 тысяч), автомеханики (60 тысяч).
Больше всего вакансий в сфере образования – 27 процентов.
Как ни удивительно, следом идет сфера культуры – 23%.
Что особенно актуально в наше время для мужчин призывного возраста, 16 процентов предложений работодателей включают в себя бронирование от мобилизации.
Несмотря на все это, молодежь не очень хочет официально трудоустраиваться – особенно, молодежь призывного возраста. На рынке труда число ищущих работу молодых претендентов уменьшилось сразу на 36 процентов!
О том, каких специалистов больше всего не хватает в нашей области и в каких сферах, о зарплатах и другом, подробней рассказали в Днепровской городской инспекции по вопросам труда и занятости населения:
«РИНОК ПРАЦІ НА ПОЧАТКУ ОСЕНІ.
115 482 вакансій! Це рекордний показник від початку повномасштабної війни. І це лише на одному ресурсі work.ua.
У серпні роботодавці розмістили на 3% більше пропозицій, ніж у липні.
Збільшення пропозицій відбулося майже у всіх регіонах. Хоча у нас не так суттєво. У серпні Дніпропетровщину за кількістю пропозицій роботи наздогнала Львівщина. Нині наша область розділяє друге місце за кількістю вакансій зі Львівською областю, де в останній місяць літа кількість пропозицій зросла на 7%.
Приріст вакансій не обійшов і Харківщину +4%, яка змогла повернутися на своє місце в п’ятірці лідерів, витіснивши звідти Івано-Франківщину. Роботи суттєво побільшало у Закарпатській +10%, Житомирській +9%, Рівненській +8%, Вінницькій +8% областях. Менш суттєвий зростання на Київщині та Одещині по +3% у кожному регіоні.
Серед галузей у лідерах за збільшенням вакансій освіта +27% і це вже другий місяць поспіль.
У серпні роботодавці активно шукали вчителів математики +58% у порівнянні з липнем, англійської +29% і німецької мови +24%, вихователів +25%, вчителів початкових класів +24%.
Також суттєве зростання пропозицій роботи у культурі, шоубізнесі +23%.
Помітніший приріст вакансій і у готельно-ресторанному бізнесі, туризмі, медицині, фармацевтиці.
Є помірне зростання робітничих спеціальностей, роздрібній торгівлі, логістиці, бухгалтерії.
А ось поменшало вакансій серед продажів, закупівлі, транспорті, автобізнесі.
Позитивна динаміка й у вакансіях для ветеранів +6% за місяць, для студентів +5%, людей з інвалідністю +5%. Це зростання відповідає тенденції загального збільшення вакансій.
А ось пропозицій віддаленої роботи незначно поменшало. Схоже, роботодавці поки не готові відповідати на запит ринку й активно пропонувати шукачам гнучкі умови.
Важлива категорія— вакансії з бронюванням. Таких пропозицій на 16% більше.
Серед того, на що варто звернути увагу. На ринку праці значно поменшало молоді. Загалом на 36%. Шукачів без досвіду теж стало менше на 12%.
Щодо винагород за роботу. Середня зарплата на ринку праці продовжує зростати. У серпні позначка збільшилася на +2,4% до 21 500 грн.
Найбільше зростання зарплат у серпні відбулося у транспортній сфері та авто бізнесі +5%, яка, до речі, увійшла за останній місяць у топ найменш конкурентних серед шукачів. Телекомунікації та зв’язок, фінанси, дизайн, діловодство, юриспруденція, медицина – у цих сферах зарплати зросли на 2-3%.
Найвищі середні зарплати на початок осені у водів-міжнародників - 50 000 грн, у Дніпрі до 80 000 грн, медіапродюсери, рихтувальники - 45 000 грн, рієлтори - 40 000 грн, у Дніпрі від 60 000 до 120 000), майстри СТО - 37 500 грн, у нашому місті автомеханікам та автослюсарям готові платити 60 000, адміністратори кавʼярень - 37 000 грн, регіональні менеджери - 36 500 грн, у Дніпрі 45 000 грн.
Це окрім керівних посад, сфери ІТ і фахівців до Сил оборони.
Ринок праці нині на старті високого бізнес-сезону, якою зазвичай була осінь. Шукачів роботи має побільшати. Якщо не вплинуть зовнішні фактории: мобілізація, масовані обстріли та перебої зі світлом».
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |
Тим паче гинути за ваші вкрадені у госдепа лярди=вкрадену перемогу України!!! Ответить | С цитатой