Лазерна епіляція давно зарекомендувала себе як ідеальний метод боротьби з небажаними волосками. Вона характеризується безболісністю, зручністю, нешкідливістю, забезпечуючи високі результати на тривалий час. Але під час теплого сезону року, у деяких людей виникає логічне питання, чи можна засмагати до і після епіляції лазером. Ми постараємося детально відповісти та роз'яснити всі тонкощі.
Воно є джерелом життя. У помірній кількості сонячні промені приносять багато користі. Допомагають у боротьбі з деякими різновидами сезонної депресії, піднімаючи настрій. Також синтезують в організмі вітамін D, який відіграє ключову роль у засвоєнні кальцію для зміцнення кісток.
Але якщо загоряти більше норми, це стає вкрай небезпечним і може призвести до таких проблем:
Зморшки;
Нерівний тон шкіри;
Світлочутливість;
Веснянки;
Меланоз;
Вікова пігментація;
Ерітема;
Кератоз;
Хейліт;
Епідермоїдний та внутрішньоепідермальний рак;
Базальноклітинна карцинома;
Меланома.
Негативний сонячний вплив насамперед пов'язаний з ультрафіолетовим випромінюванням (UV) типу В, що стимулює засмагу та опіки. Промені UV групи A ще небезпечніші, оскільки вони не викликають біль при глибокому проникненні в шкіру. УФ A і B прискорює процес старіння, іноді призводить до різних захворювань, включаючи пошкодження структури ДНК з пізнім проявом раку.
Ні, це заборонено робити. Щоб зрозуміти, чому не можна засмагати, доцільно розібратися у механізмі дії лазера. Він полягає у генерації спеціальним приладом вузькоспрямованого світла, який прямує до пігменту меланіну, що міститься у величезній кількості в волосках та їх цибулинах. Меланін притягує енергію лазера, через що відбувається нагрівання волосяного стрижня та передача тепла на корінь. В результаті перегріву він руйнується, що зупиняє зростання волосся, а через 1 місяць вони випадають.
За звичайних умов лазер впливає тільки на волосяне коріння. Але після засмаги збільшується вміст барвника в поверхневій шкіряній структурі. Це підвищує ризик виникнення сильного болю, пігментації, опіків.
Ні, не можна, така засмага може призвести до ще небажаніших наслідків, ніж звичайне сонце. Адже в кабінці солярію ультрафіолетові промені концентрованіші, що збільшує навантаження на шкіру. Також на епіляції лазеротерапевти наносять фізіотерапевтичний гель. А він не розрахований для контакту з УФ-випромінюванням, що може спричинити алергічні реакції. Надмірна концентрація ультрафіолету збільшує ризик гіперпігментації. А на місці віддалених волосків можуть з'явитися темні крапки, що погіршить зовнішній вигляд.
Таким чином, поєднання лазерної епіляції та солярію неприпустимо. Те саме стосується і автозасмаги, що має нешкідливий склад. Його застосування погано впливає на ефект апаратної процедури, викликаючи негативні наслідки.
Дерматологи ведуть постійні суперечки із цього приводу. Одні стверджують, що засмагати не бажано за 3 дні перед епіляцією. Інші ж рекомендують уникати сонячних ванн та відвідування солярію протягом 2 тижнів. В основному, конкретний термін залежить від області лазерної епіляції, рівня кваліфікації косметолога, особливостей організму пацієнта та апаратури.
Найпопулярнішими приладами є діодні, неодимові, олександритові. Кожен з них має переваги та недоліки, головний з яких – погана вибірковість. Але нещодавно почали застосовувати вдосконалену гібридну технологію тріо-кластерної лазерної епіляції, що об'єднала переваги вказаних вище лазерів. Її перевагою вважається автоматичне сканування та генерація однієї з трьох типів хвиль довгою – 751, 810 або 1061 нанометрів. Це допомагає точно, ефективно та безпечно працювати з будь-яким кольором волосся, шкіри. Інтегрована система контактного охолодження маніпули додатково захищає шкірний покрив від перегріву, мінімізуючи больовий дискомфорт при проведенні сеансу. Завдяки цьому, лише 5 днів не рекомендується засмагати перед та після лазерної епіляції. Докладніше описано за посиланням https://epilaser.com.ua/ua/lazerna-epilyaciya/ .
Потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:
Не засмагати на відкритому повітрі в денний період пікової активності сонця (з 11 до 17 години).
Підбирати сонцезахисний крем із співвідношенням фільтрів UVA та UVB – 1 до 3.
Використовувати якісний санскрин крем із SPF захистом не менше 40 для темношкірих людей та більше 50 для світлошкірих.
Купувати водовідштовхуючий фотопротектор, якщо є посилене потовиділення або планується плавати у воді.
За 20 хвилин перед відвідуванням вулиці наносити на відкриті місця (руки, обличчя, ноги) санскрин та оновлювати його кожні 2-3 години.
У спекотний період пити не менше 2-х літрів води на день для підтримки водного балансу.
Надмірно світлошкірим пацієнтам треба проконсультуватися з лікарем. Можливо, він призначить лікарські препарати, що пригнічують підвищену світлочутливість.
До походу в салон косметології важливо правильно підготуватися:
За 2-3 тижні закінчити курс прийому медичних препаратів, які посилюють фоточутливість (вітаміни, антибіотики). Не проводити депіляцію пінцетом, цукром, воском, механічним епілятором.
За 4-16 днів не засмагати. Потрібно застосовувати фотопротектори із захисним SPF-фактором 50-70.
За 1 добу треба поголитися бритвою або застосувати крем-депілятор, ножиці, триммер. Виключити гостру їжу, каву, алкогольні напої.
Ці правила обов'язково слід виконувати, щоб підвищити ефективність та безпеку послуги.
Крім того, що забороняється поєднувати лазерну епіляцію та засмагу, існує цілий список протипоказань:
декомпенсований цукровий діабет;
порушення нервової системи, менінгіт, мієліт;
схильність до келоїдного рубцювання;
прийом антибіотиків серії тетрациклінів, фторхінолонів;
серцево-судинні хвороби, аритмія, наявність кардіостимулятора, стенокардія, гіпертонія, погіршене згортання крові, варикоз другої стадії;
знижений імунітет;
незагоєні порізи, глибокі подряпини, гематоми, операційні шрами;
встановлені сталеві імплантанти;
застуда, грип, температура вище 37 градусів за Цельсієм;
гострі вірусні та бактеріальні запалення, загострення герпесу (на обличчі, бікіні);
хронічні неврологічні відхилення;
епілепсія;
дисфункція щитовидної залози;
онкологія будь-якої стадії, локалізації;
порфіринова хвороба, фотодерматит.
Підозрілі родимки, тату - не відносять до обмежень. Їх можна зафарбувати білим світловідбивним олівцем або акуратно обійти апаратом на безпечній відстані.
Рекомендується використовувати заспокійливі та зволожуючі засоби із протимікробними властивостями (Revuele, Пантенол, Пантексол Ядран, Бепантен, Хепідерм). Для прискорення відновлення епідерми та запобігання можливим ускладненням, необхідно виконувати наступні правила після епіляції:
Не висмикувати механічним шляхом волосся, оброблене лазером, наприклад, за допомогою пінцету. Через 7-20 днів вони випадуть самостійно.
Найкраще носити вільний одяг, щоб уникнути тертя та дерматологічного подразнення.
5-15 днів не засмагати. Навіть за мінливої погоди рекомендується користуватися мазями з підвищеним ступенем захисту від УФ.
• 2 дні не бажано приймати ванни або душ із гарячою водою. Можна замінити тверде мило на рідкий заспокійливий засіб для догляду. Відмовитися від розтирання жорсткою мочалкою, застосування скрабів.
Так, адже дана косметична послуга дає можливість виглядати доглянуто та привабливо. Тільки необхідно правильно готуватися перед походом до косметологічного кабінету, не засмагати та здійснювати післяпроцедурні поради.
Спеціалізована мережа студій "ЕпіЛазер" пропонує професійне видалення волосся. Воно проводиться грамотними лікарями-дерматологами за допомогою нового обладнання, яке дозволяє без шкоди робити лазерну епіляцію і засмагати. Їхні лікарі дадуть всі необхідні настанови, підкажуть підходящу косметику з урахуванням індивідуальних особливостей клієнта.
Купити подарунковий сертифікат на сучасну епіляцію у мережі «ЕпіЛазер» можна на сторінці https://epilaser.com.ua/ua/podarochniy-sertifikat/ . Там ціни починаються лише від 1000 гривень. Сертифікат - чудовий подарунок близькій людині або спосіб підштовхнути спробувати процедуру.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |