Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 27 ноября 2024
06:15

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

История Днепра: Как отца Олеся Гончара загоняли в колхоз

История Днепра: Как отца Олеся Гончара загоняли в колхоз
Олесь Гончар

Исследователи открыли малоизвестную страницу из жизни семьи знаменитого писателя.

Наверное, почти все жители Днепра знают о том, что известнейший украинский писатель Олесь Терентьевич Гончар – наш земляк. 3 апреля 1918 года он родился в поселке Ломовка (сейчас – АНД район Днепра) в семье Терентия Сидоровича (1890-1941) и Татьяны Гавриловны (1892-1921) Биличенко.

Когда Олесю было всего три года, его мать умерла. И его забрали в Полтавскую область на воспитание дед и бабушка по материнской линии.

Когда пришло время оформлять мальчику документы, его записали на фамилию деда и бабушки – Гончар.

А тем временем его отец продолжал жить в Ломовке. Он был бедным крестьянином, но его не обошла стороной коллективизация и организация колхозов.

О том, с каким имуществом Терентия Сидоровича загоняли в колхоз, рассказали в Днепровском Музее сопротивления Голодомору:

«З яким майном батько Олеся Гончара вступив до колгоспу?

Цим дописом продовжуємо висвітлення сторінок історії колективізації, розкуркулення та Голодомору у приміському селі Ломівка, що нині у складі м. Дніпро (житловий масив Ломіський Амур-Нижньодніпровського району міста).

Ломівка – цікавий історичний район нашого міста, який заслуговує на особливу увагу. Ломівка – це частина старої козацької слободи Кам'янка, час виникнення якої дослідниками відноситься до кінця XVII століття, у ХХ-му була тісно пов'язана з долями письменників Олеся Гончара, Григорія Епіка, та радянського функціонера Олексія Ватченка.

Нагадаємо, у дописі від 7 червня йшлося про завищені норми здачі державі продовольства, що вже станом на осінь 1932 р. поставили селян на межу гострої нестачі їжі, що було проілюстровано заявою Федосія Ватченка, члена сільгоспартілі "Перемога", про зменшення обсягу зернових, які належало здати державі за контрактацією, до місцевої комісії з хлібозаготівель та президії Ломівської сільради. Документ зберігається у фондах Державного архіву Дніпропетровської області .

А хто ж був в активі артілі "Перемога" (майбутнього колгоспу)?

Перед в ами – акт приймальної комісії сільгоспартілі "Перемога" від 3 січня 1932 р., що засвідчує вступ до артілі Терентія Сидоровича Біличенка – батька Олеся Гончара, який зберігається у фондах Державного архіву Дніпропетровської області.

Як бачимо, серед майна, з яким Т. С. Біличенко вступає до артілі, зазначена лише одна тільно-дійна корова (перевірити, чи правдою є така мала дійність корови, не є можливим). Цікаво, що серед приймальної комісії – сам Т. С. Біличенко, Сава Якович Волошин, Л. Сесь та Д. Кальмус. Серед останніх – представники старих кам'янських родів, чиї предки мешкали тут ще з часів козацтва».


Gorod.dp.ua на Facebook.


(((  (11.07.24 13:14): )))Этот Акт составили в этом году. А не в 32 г., ибо за 94 года всё и вся выцвело бы. Всё превратилось бы в труху.))) Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
54
долгожителя проживает в Днепропетровской области. 47 женщин и 7 мужчин, отметивших свое 100-летие.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте