Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 27 ноября 2024
06:24

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

История Днепра: Секреты колонии Йозефсталь

История Днепра: Секреты колонии Йозефсталь

Эта колония была основана немецкими переселенцами в Екатеринославе-Кильченском еще в 1789 году и просуществовала до Второй Мировой войны.

Располагалась эта колония на месте нынешнего поселка Самаровка.

Хотя самой колонии давно нет, она напоминает о себе историкам и исследователям материальными свидетельствами, подтверждающими ее существование.

В частности, в ходе недавнего изучения бывшей территории колонии известный исследователь истории нашего города, блогер, журналист Артем Костюк обнаружил на месте бывшего кладбища колонии обломок могильной плиты. Он передал этот экспонат в Днепропетровский исторический музей, о чем писал Городской сайт.

А теперь Артем Костюк на своем популярном сайте об истории нашего города oldmaps.dp.ua опубликовал большой материал об истории колонии Йозефсталь, рассказав о ней следующее:

«Зацікавився питанням: чи можливо те, що колонія Йозефсталь була заснована на залишках вулиць вже покинутого на той момент міста Катеринослав-Кільченський?

Я так зрозумів, що однозначної думки з цього приводу немає, тому вирішив шукати відповіді в картах.

Те, що планувалося у вигляді локальної тестової прив'язки парочки відомих схем, закінчилося великою роботою по створенню нової локації на проекті OldMaps - з прив'язкою раніше невідомих мені схем, нових деталізованих аерознімків та знайдених надгробних плит

У 1789 році територія, де на планах був позначений Форштадт, передана під заселення німецьким колоністам. На той момент за церковними відомостями у покинутому місті залишалося 15 дворів і проживало близько 330 людей.

Порівнюючи плани Форштадту Катеринослава-Кільченського з аерознімками 1940-х років ми не побачимо спільних рис планування вулиць, хіба що схожість направлення ліній цих вулиць. Судячи з плану 1782 року, тут було побудовано більше сотні дерев'яних будівель, які остаточно опустіли після перенесення вже Новомосковська на сучасне місце

Тому, мабуть, цим я отримав відповідь на своє питання, чи була колонія заснована на залишках вулиць Катеринослава-Кільченського?

Скоріше ні, бо пройшло дуже мало часу і ці вулиці повноцінно не встигли сформуватися. Нові поселенці використовували покинуті будівлі як ресурс для будівництва нового селища, вже з новими вулицями.

Цей ресурс згодом було вичерпано і від міста не залишилося нічого».

Полную версию большой и интересной статьи можно прочесть по следующей ссылке oldmaps.dp.ua/blog/news/nova-lokatsiya-koloniya-jozefstal-ta-m-katerynoslav-kilchenskyj

Иллюстрации – с сайта oldmaps.dp.ua.







Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
154,5
млн грн горожанам на восстановление жилья, пострадавшего от ракетных обстрелов, выплатил Днепр в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте