Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 23 января 2025
16:03

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Даже во время Большой войны в Днепре продолжают выпускать современные тракторы!

Даже во время Большой войны в Днепре продолжают выпускать современные тракторы!

И это происходит совсем не на ПО «ЮМЗ», которое когда-то было советским флагманом производства этой техники.

К сожалению, производство тракторов на ЮМЗ давно остановлено.

Но мало кто из жителей Днепра знает, что знамя тракторного лидера Украины у «Южмаша» подхватило частное предприятие «Агромашинвест».

О производстве тракторов на этом предприятии рассказал народный депутат Дмитрий Кисилевский:

«Чи знали ви, що в Дніпрі виготовляють круті сучасні трактори? Мова про трактор Farmer, який роблять на заводі «Агромашінвест». Історія цього трактора - справжня драма з елементами комедії, яка дуже точно відзеркалює промислову політику нашої держави.

Ще в 1990-х команда, яка згодом заснувала цей завод, займалася експортом тракторів, які вироблялись на Південмаші. Двигуни в них були виробництва Мінського моторного заводу, бо так було вигідніше. Згодом Південмаш почав програвати конкуренцію білоруським виробникам, адже промислова та банківська політика в Україні десятиліттями сприяла скоріше імпорту, ніж власним підприємствам.

Незважаючи на це, на початку 2000-х команда дніпровських інженерів задумала побудувати власний новий завод з виробництва тракторів. Для цього відправились у Китай, щоб домовитись про постачання машинокомплектів та налагодити крупновузлове складання. Але побачивши якість роботи на китайських підприємствах, вирішили все ж таки взятися за повноцінне самостійне виробництво. Так виник завод з випуску тракторів Farmer, але не в Україні, а в Польщі.

Виявилося, що український ринок тракторів настільки міцно монополізовано білорусами, що скласти їм конкуренцію можна лише за державного сприяння. А його не було. Поляки ж компенсували значну частину інвестицій і налагодження нового виробництва. Завод у містечку Сокілка швидко став на ноги і почав експортувати трактори по всьому світу - від Латинської Америки до Південно-Східної Азії.

Лише 13 років по тому, у 2017 році, в Україні зʼявилась ефективна державна програма сприяння аграрному машинобудуванню - компенсація 25% вартості української техніки для фермерів. Це й стало поштовхом для створення заводу «Агромашінвест» у Дніпрі. На перші українські трактори Farmer встановлювали білоруські двигуни, але стало швидко зрозуміло, наші фермери починають прохолодно ставитись до техніки, яка має стосунок до найближчих союзників росіян. Зараз на дніпровських тракторах стоять британські двигуни Perkins. З імпортних складових - ще турецька трансмісія HEMA. Все інше - українське виробництво. А це весь обвіс, колісні диски, паливні баки, кардани, задня навіска, зчеплення, масляні радіатори, гідравліка, троси керування.

Процент локалізації в українському тракторі Farmer постійно зростає. І це не тільки патріотична позиція власників і спосіб зменшення ціни. В умовах війни стало зрозуміло, що локалізація - найнадійніший шлях до стабільного постачання комплектуючих. Адже на кордоні ситуація весь час нестабільна.

Українська програма компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки працювала з 2017 до 2021 року, і за цей час галузь подвоїла виробництво. Два роки після вторгнення росіян програма не діяла, але вже з 2024 відновлена. Трактор Farmer, спроектований в Україні і вперше випущений у Польщі, сьогодні попри війну продовжує вироблятись у Дніпрі.

Цінуймо і купуймо своє, зроблене в Україні».

Видеосюжет украинского ТВ об этом можно посмотреть здесь www.facebook.com/watch/?v=886094853336827&rdid=Ww6bRrUOE2SbTywk

Подробней о предприятии «Агромашинвест» можно узнать на его сайте www.agromashinvest.com

Gorod.dp.ua на Facebook.


Горожанин  (08.07.24 14:50): Було гарно, як би такі трактори працювали не тільки в Європі. Ответить | С цитатой
Югик  (05.07.24 00:10): Эта sтатья вышла до обsтрела iлi поsле? sначала sнялi ролiк, а теперь sтатью. Нужно понiмать что трактор тоже продукцiя двойного назначенiя. Ответить | С цитатой
Потребитель  (03.07.24 17:08): Тобто навiть бiлоруси можуть робити двигуни, а ми нi. Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурному конкурсі представлений унікальний проєкт ресторану McDonald`s на набережній Дніпра (16)

•  Лікарні Дніпра та області загрузли у систематичному обмані! (15)

•  Декілька сотень тисяч гривень — збитки Дніпра через вандалізм у парках та скверах міста (12)

•  Житель Дніпра два роки платив аліменти на чужу дитину (10)

•  Вночі на Слобожанському проспекті усунули від керування 14-річного підлітка (8)

•  Без біології, географії, фізики та хімії у старшій школі: формат навчання змінять (7)

•  Дніпряни можуть вплинути на завод, який отруює все місто! (7)

•  На Дніпропетровщині злочинець пограбував літнього чоловіка прямо в банку (6)

•  Четверо важко поранених: Суд засудив чоловіка, який нападав з ножем на перехожих у Дніпрі (6)

•  У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривен бюджет Днепра на 2025 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте