Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 08 липня 2025
19:44

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ліси на Дніпропетровщині потерпають від дій людей та обстрілів

Ліси на Дніпропетровщині потерпають від дій людей та обстрілів

З початку року у лісових масивах Дніпропетровщини зафіксували 36 пожеж. Причиною більшості з них є людський фактор. Також листяні та хвойні дерева спалахують внаслідок ворожих обстрілів.

Про це Відкритому розповів начальник відділу охорони та захисту лісів філії “Східний лісовий офіс” Валерій Величко.

На сьогодні сума збитків, яких заподіяла довкіллю війна, складає 67 мільярдів доларів. Це неповні цифри, оскільки багато територій окуповано, і що там відбувається — невідомо.

В Україні існує необхідність докладати усіх зусиль для захисту лісів, і не лише з міркувань безпеки. Адже існують і такі проблеми, як незаконні рубки, необережне поводження з вогнем у лісових масивах та природні шкідники лісу.


“У Всесвітній день охорони навколишнього середовища хочу наголосити на важливості збереження наших лісів, адже це наші легені і важлива складова екологічної системи, яка, на жаль, знищується з роками все більше. Перша пожежа цього року була зафіксована ще в лютому. На щастя, це було внизу лісових насаджень, і нанесена шкода була не такою критичною, дерева вціліли. На сьогодні в Дніпропетровській області лісові масиви горіли вже 36 разів на площі 13 гектар. Основною причиною лишаються люди, які палять багаття у заборонених зонах, оброблюють поля понад лісовими угіддями та не дотримуються правил пожежної безпеки.

За поточний рік 6 пожеж у лісових масивах сталися внаслідок ворожих атак. Окрім того, справжньої проблеми додають чорні лісоруби. У нас на постійній основі проводяться рейди, під час яких неодноразово виявляли тих, хто намагається незаконно здобути деревину. Хочу наголосити, що за це існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. І суми штрафів достатньо великі”, – говорить Валерій Величко.

Нагадуємо, що на Дніпропетровщині заборонено відвідувати ліси. Обмеження запровадили ще навесні 2022 року через відсутність там систем оповіщення про повітряну тривогу та укриттів, а також загрозу підриву на снарядах чи мінах.

Контроль за дотриманням правил здійснює обласне управління лісового та мисливського господарства разом із рятувальниками. На порушників складаються адмінпротоколи. Штраф за відвідування лісів – від 1 530 до 15 300 грн.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (18)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (11)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (9)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (9)

•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (8)

•  Один з дворів Дніпра потопає у смітті через хаотичне паркування автівок (5)

•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (5)

•  В Україні зросте мінімальна пенсія: скільки отримуватимуть пенсіонери у 2026 році (4)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (4)

•  У Дніпрі некероване авто врізалося в трамвай на Кайдацькому мосту (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
років від дня народження Лева Писаржевського, одного із найвидатніших учених міста

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті