Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 21 листопада 2024
15:24

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Деяким пташенятам допомагати не треба — зооволонтерка з Дніпра

Деяким пташенятам допомагати не треба — зооволонтерка з Дніпра

У Дніпрі нині частіше знаходять пташенят сойки, які ще не навчились літати, розповіла зооволонтерка Вероніка Конькова. За її словами, в останні роки популяція цих та інших птахів дійсно збільшилася через відмову від шкідливих речовин у сільському господарстві.

Травень-червень — це період, коли молоді сойки залишають свої гнізда. Вони не випадають звідти, а виходять, розповіла Вероніка Конькова. Літати ці пташенята ще не можуть через те, що у них ще не повністю сформовані хвіст та крила.

"Ці молоді птахи повинні перебувати у природному середовищі, інакше вони не отримають навичок, необхідних для виживання", — каже зооволонтерка.

Цей процес триває приблизно рік. Якщо маленького птаха забрати додому, він вже ніколи не адаптується у дикій природі, адже не матиме необхідного досвіду виживання. Тож, якщо пташеня не має явних травм, йому варто дати спокій та не чіпати, зазначила фахівчиня.

"Нічого не треба робити. Вони самі впоралися впродовж мільйонів років еволюції. І, я думаю, що впораються далі, без допомоги людини", — каже Вероніка Конькова.

Захищати пташенят від котів або собак також не потрібно, адже дорослі птахи слідкують за ними, каже фахівчиня. Єдине, що варто зробити, коли побачили пташеня, яке покинуло гніздо — віднести його якомога далі від дороги, де його можуть переїхати машини.

"Окрім сойок у місті найчастіше зустрічаються молоді сороченята та круки. Сірі ворони, наприклад, вже повиходили з гнізд і почали літати. Зараз йдуть сороки й сойки. Вони якраз у тій стадії, коли з гнізда вийшли, але ще не літають", — зазначила фахівчиня.

Також зараз у місті зустрічаються і зльотки вухатої сови, розповідає фахівчиня. Зазвичай ці птахи живуть на деревах, тож якщо побачили таких пташенят на землі, варто підсадити їх назад на дерево.

"На запах сови не реагують, тож совенят можна брати в руки, але краще робити це в рукавичках або за допомогою рушника, адже ці пташенята мають довгі та гострі кігті. У випадку з маленькими совами, їхні батьки опікуються ними тільки вночі, знаходять їх за звуком та годують", — розповіла вона.

Трохи пізніше розпочнеться також сезон виходу з гнізд у дроздів, чикотнів та шпаків, каже фахівчиня.




Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років палацу культури «Шинник»

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті