Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 18 января 2025
14:08

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

В Центральной библиотеке Днепра открылась необычная выставка

|«« «« »» »»|

На выставке "Геометрія кольорів - натхнення в лоскутках" представлены произведения днепровских мастериц в жанре печворк.

Каждая из работ экспозиции создана из разнообразных кусочков ткани. Напомним, что похожая по тематике выставка недавно открылась в Днепровском Художественном музее, о чем рассказывал Городской сайт.

На выставке в Центральной библиотеке (ул Воскресенская, 23) побывала известная исследовательница культурной жизни Днепра Ирина Семенчук, которая поделилась такими впечатлениями:

«У відділі мистецтв (5-й поверх) міської бібліотеки відкрилась нова файна виставка "Геометрія кольорів - натхнення в лоскутках".

Вже писали про лоскутну виставку в художньому музеї. Там представлені велики картини, а зараз побутові речі, але вони такі душевні і зроблені з такою любовью...

Але про те, що це мистецтво існувало вже в IX столітті до нашої ери, свідчить експонат, що зберігається у BOULAK-MUSEUM у Каїрі. Ця ковдра виконана в техніці аплікації єгипетськими жінками. Відомим є і єгипетський орнамент, створений зі шматочків шкіри газелі близько 980 року до н. е.

Збереглися також мозаїчні клаптеві роботи, виготовлені в Індії в VI - VII ст н.е. В Печері тисячі Будд був знайдений килим, зібраний приблизно в IX столітті з безлічі шматочків одягу паломників.

В одному з музеїв Токіо експонується зшитий приблизно в X ст. до н. е. костюм з прикрасами з клаптів.

Цікаве рукоділля, шиття з клаптів, завжди практикувалося і на території Київської Русі.

Починаючи з XVI це мистецтво існувало майже повсюдно. Воно вже давно втратило магічний характер і уживалось в повсягденних речах та побуті з метою економії. Обрізки, що залишилися після крою одягу , не викидали, а використовували для створення інших виробів. Великими фрагментами декорували шерстяні або лляні тканини в техніці аплікації. Найдрібніші клапті зшивали один з одним, утворюючи єдине полотно.

Зараз вироби, зробленні в техніці печворк дуже коштовні. Звичайний кардиган коштує більш 2 000 грн.

Так, що, друзі, у кого є час і бажання, можно розпочинати. Заспокоює нервову система і дарує міцний сон. Щасти!

Дякую за подарований настрій!».

Фото Ирины Семенчук

Gorod.dp.ua на Facebook.


pensioner  (15.03.24 10:48): Шановні, "лоскутки" українською мовою будуть "клаптики"! Вчіть мову! Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте