Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 17 травня 2025
02:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Річниця кривавих подій Євромайдану очима дніпрянки

Річниця кривавих подій Євромайдану очима дніпрянки

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні в умовах війни з росією. Центром подій Революції Гідності стали столичний майдан Незалежності та центральні площі українських міст, в тому числі й Дніпра.

Як усе відбувалось тоді, за що боровся наш народ, в ефірі пресцентру Відкритому розповіла наукова співробітниця Дніпропетровського національного історичного музею ім.Д.Яворницького Ірина Рева.

“День вшанування Героїв Небесної Сотні запроваджений у 2015 році. Події 20 лютого 2014 року стали кульмінацією Революції Гідності – масового громадянського протесту, який тривав 94 дні, – з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від так званої «багатовекторності» у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України – як демократичної європейської країни, заплачено дуже велику ціну – людські життя. 107 загиблих… У ті дні я була на Майданах і в Києві, і в Дніпрі. Поки не почали стріляти.

Пам’ятаю, як у мороз застосовували обстріли водою, і тоді люди гинули від переохолодження. Потерпів від цього і один з дніпрян, у нього було сильне запалення легень. Я досліджувала цінності Євромайдану, і все описала у своїй книзі “Місія третього покоління”. Є стереотип, що з Майдану почалася війна, бо Путіна він роздратував. Насправді, це маячня людей, які жили в інформаційній бульбашці, створеній російськими ЗМІ.

Є матеріали, які свідчать про наростання негативу в російському суспільстві щодо українців задовго до Майдану та про участь російських спецслужб в придушенні Євромайдану. Існує також стереотип, що щось замишлялося проти Донбасу та російськомовних. Чула таке від переселенців та наших військових, які в 2014 році там з ними розмовляли. З моїх спостережень – взагалі нічого такого не було, навіть не знаю як це прив’язали до подій на Майдані. Там зовсім інші питання хвилювали учасників – євроінтеграція, демократичний розвиток, дотримання законності, і в цьому ключі повага до людської Гідності, екологічні питання, права підприємців, яких обклали непідйомними податками”, – розповідає Ірина Рева.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
років парку імені Шевченка

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті