Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 04 червня 2026
21:44

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Сьогодні Міжнародний день людей з інвалідністю: як війна вплинула на їх становище в Україні

Сьогодні Міжнародний день людей з інвалідністю: як війна вплинула на їх становище в Україні

Країни світу відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, виступаючи за інтеграцію та визнання переваг від участі 15-20% населення світу з інвалідністю. Україна повідомляє про зростання кількості людей з інвалідністю через війну, а реформи планують змістити акцент з оцінки інвалідності на оцінку функціональних втрат.

Сьогодні, третього грудня, у багатьох країнах проводяться заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю. Подія була започаткована у 1992 році Організацією Об’єднаних Націй, пише УНН.

Скільки людей з інвалідністю у світі

За різними оцінками, через проблеми зі здоров’ям, фізичні та психологічні вади, 15-20% жителів нашої планети є людьми з інвалідністю.

Сьогоднішня подія – це не просто нагадування про те з якими проблеми люди з інвалідністю стикаються у своєму повсякденному житті. Це заклик до урядів ще більше інтегрувати людей з інвалідністю у політичне, економічне, соціальне та культурне життя своїх країн, де вони приносили, приносять, і можуть приносити ще більшу користь.

Зокрема, у Німеччині 70% осіб з інвалідністю мають можливість реалізувати своє право на працю.

Ситуація в Україні

Травми, отримані на фронті та в результаті російських обстрілів і ракетних ударів, вплинули на збільшення кількості людей з інвалідністю в Україні.

У вересні голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович повідомила, що за півтора роки війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 до 3 мільйонів.

Для того, щоб люди з інвалідністю не вважали себе відірваними від життя, в Україні оголосили про підготовку реформи – планується, що через два роки в Україні не будуть встановлювати інвалідність, натомість у людей, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям, визначатимуть рівень втрати функціональності.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Мовний скандал у гімназії Дніпра: вчителька вигнала з класу доньку військових через зауваження за викладання російською (19)

•  «МАФам місце не на вулицях, а на перших поверхах будівель!» - вважають архітектори Дніпра (8)

•  У Дніпрі військовослужбовців ТЦК викрали чоловіка, а коли йому стало погано, викинули його біля смітника (7)

•  Викрито мешканця Дніпропетровщини, який знімав на відео для спецслужб рф військові гелікоптери та передавав дані про винищувачі (5)

•  У Дніпрі продовжують програму термомодернізації житлових будинків (4)

•  50 пошкоджених будинків і понад 2,1 тисячі вибитих вікон. Філатов розповів про чималі руйнування житлового фонду після нічної атаки (3)

•  Розбещував рідних доньок: колишній священик із Дніпра отримав 10 років ув'язнення (3)

•  У Дніпрі прокуратура через суд зобов’язала знести незаконну автостоянку (3)

•  Підтвердили сказ: на працівника підприємства на Дніпропетровщині напав безпритульний пес (3)

•  Бензин із біоетанолом не призведе до подорожчання пального - Мінекономіки (2)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Історичному музею

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті