Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 22 листопада 2024
00:19

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як допомогти потерпілим від домашнього насильства на Дніпропетровщині

Як допомогти потерпілим від домашнього насильства на Дніпропетровщині

Цьогоріч правоохоронці Дніпропетровщини склали майже 12 000 адміністративних протоколів про домашнє насильство та понад 7,3 тисячі заборонних приписів. Відкрили 213 кримінальних проваджень, зареєстрували близько 10 000 кривдників. Наведені цифри не є вичерпними: більшість потерпілих не звертаються по допомогу.

Про це Відкритому розповіли виконуючий обов’язки директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Сергій Соколов та начальниця відділу організації надання та забезпечення якості правової допомоги Ірина Мазана.


“На сьогодні дуже актуальною є проблема домашнього насильства, бо навіть під час війни кількість трагічних випадків не зменшується. Через страх бути осудженим суспільством, а також непоінформованість про можливі способи захисту, чимало потерпілих не здатні реалізувати свої права на захист. Війна внесла свої корективи, на жаль, кожен по-різному реагує на те, що відбувається в країні. Люди, перебуваючи у постійному стресі та страху, поводяться не так, як зазвичай, і одним із цих наслідків є підвищення рівня насилля в сім’ях”, – говорить Сергій Соколов.


"Алгоритм дій для потерпілих від домашнього насильства не може буди однаковим для всіх випадків. Знання своїх прав, зокрема права на захист, обізнаність у способах захисту – це те, що може допомогти потерпілим від домашнього насильства. Бо безкарність породжує наступні злочини. Історії багатьох клієнтів та клієнток місцевих центрів й бюро системи безоплатної правової допомоги щоразу підтверджують – боротися з кривдниками потрібно у правовий спосіб. Для цього потрібно зробити офіційне звернення до поліції. А потім – написати заяву про завдання системних насильницьких дій. При цьому робити це потрібно щоразу, наголошуючи на системності та повторюваності дій кривдника. Найбільшу кількість звернень щодо домашнього насильства традиційно маємо у Кривому Розі та Павлограді, де є сталі стосунки з організаціями громадянського суспільства”, – зазначає Ірина Мазана.

Якщо ви стали свідком або безпосередньо потрапили в ситуацію домашнього насильства, звертайтеся до поліції за номером “102” або за телефоном Національної “гарячої лінії” з протидії домашньому насильству за номером 0 800 500 335 або коротким номером 116-123. Отримати усну безкоштовну консультацію з правового питання можна у контакт-центрі за номером: 0 800 213 103.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
дитячих та спортивних майданчиків відремонтують у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті