Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Чт, 24 липня 2025
17:38

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі відзначили 105-річчя народження Олександра Галича

У Дніпрі відзначили 105-річчя народження Олександра Галича

У нашому місті відбувся спеціальний захід на честь відомого барда Олександра Галича (Гінзбурга).

Він народився 1918 року в Катеринославі на вулиці Староказацькій, 74. На цій будівлі довгий час була меморіальна дошка, розбита на початку Великої війни. Наразі представники культури збирають кошти на її відновлення, про що вже повідомляв Міський сайт.

А тим часом у Музеї «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» відбувся спеціальний захід на честь 105-ї річниці від дня народження поета та барда.

Про це в музеї розповіли:

«Партнерські організації єврейської громади Дніпра – БТ «БФ «Хесед Менахем» та Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» – провели чергове заняття відкритого Лекторію у рамках спільного проєкту «Єврейська спадщина». Цього разу воно було присвячене життю та творчості видатного поета-барда, який 105 років тому народився в нашому місті – Олександру Гінзбургу, більш відомому за його псевдонімом Галич.

Від наукової співробітниці Музею д-рки Олени Іщенко слухачі дізнались про життя поколінь родини Гінзбургів у Катеринославі, про історію кохання батьків літератора. Арон Самуїлович, батько Олександра, походив із родини лікаря-педіатра Самуїла Гінзбурга, який навіть отримав дворянський титул за успішну практику; мати, Фаїна Борисівна Векслер народилась у сім'ї лодзьких фабрикантів. Молоді оселилися в першому кооперативному будинку в місті (вул. Козача, нині Старокозацька, 74), який самі ж для себе й будували. В цьому домі і з'явився у них син-первісток.

Йшлося і про те, як сформувався світогляд творчої людини, яка на певному етапі свого життя не змогла залишатися в рамках радянського канону – ані естетичного, ані світоглядного. І не в останню чергу це відбувалося через єврейське походження О. Галича.

Жанна Архіпова, Нора Іванова, Алла Резнікова та інші ностальгічно згадували, як переписували й слухали пісні поетів-бардів з магнітофонних бобін, намагались порівняти особливості виконання майстрів авторської пісні В. Висоцького, Ю. Візбора, Б. Окуджави, і, звісно, неповторного Олександра Галича. Тож не буде перебільшенням сказати, що на час заняття поет-дисидент, дійсно, повернувся до нас…».

Фото Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні».






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (13)

•  «Ера дешевих продуктів проходить»: експерт пояснив, чому шалено зростають ціни (11)

•  Про роботу автобусів №6К та №9К (10)

•  Ремонт за 348 мільйонів гривень: що відбувається на Старому мосту у Дніпрі (9)

•  У Дніпрі «швидка» ледь не збила людей внаслідок ДТП (відео моменту) (6)

•  У Дніпрі стартували рейди з виявлення машин-порушників (5)

•  Припарковані автівки без номерних знаків дозволено переміщати на відведені майданчики (5)

•  У Дніпрі судитимуть чоловіка за систематичне домашнє насильство над цивільною дружиною (4)

•  Як кактус зі смітника став символом затишку цілого двору в Дніпрі (4)

•  Ліквідовано транснаціональну злочинну організацію, яка обманювала громадян Чехії через мережу шахрайських кол-центрів: на Дніпропетровщині пройшли обшуки (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті