Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 25 ноября 2024
17:33

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Музей истории Каменского расширяет необычную коллекцию

Музей истории Каменского расширяет необычную коллекцию

Отдельным и новым направлением работы этого музея стала Строительная коллекция, в которой собирают редкие экземпляры старинных кирпичей из этого города.

Коллекционирование старинных кирпичей стало в последние годы очень популярным.

В Днепре сразу несколько ценителей истории создали серьезные коллекции таких объектов старины. Городской сайт рассказывал о самом серьезном из них, Павле Маменко, у которого – впечатляющий домашний музей.

Есть интересная коллекция старинных кирпичей и в Музее истории Днепра.

Теперь такую коллекцию собирают и расширяют в Музее истории Каменского, о чем рассказала его директор Наталия Буланова:

«Останнім часом значно зросла колекція цегли, що зберігається в фондах Музею історії міста Кам’янське.

Зразки цегли та черепиці є своєрідним літописом забудови міст та селищ, розвитку будівельної промисловості на межі ХІХ–ХХ ст. Клейма на будматеріалах доносять до нас прізвища власників фабрик і заводів.

Як виявляється, корпуси заводської лікарні, найстарішої в Кам’янському, споруджувалися з цегли, виробленої, зокрема, на заводах купця Григорія Савича Яська, що діяли в с. Мишоловка та Пирогове Київської губ. На спорудженні заводського училища використовувалася цегла, виготовлена на заводах купця, домовласника й відомого громадського діяча Якова Миколайовича Бернера, розташованих на вулицях Великій Васильєвській та Кирилівській у Києві. У Верхньодніпровському повіті Катеринославської губ. діяв цегельний завод поміщика Федора Шишки, що мав торговельні зв’язки з Дніпровським заводом ПРДМТ. На цеглі ставилося клеймо «Ф. Ш.». Подібне клеймо, але «Ш.Ф.», ставив на вироби Шефтель Френкель, власник одного з катеринославських цегельних заводів.

Не менш цікаву інформацію подають клейма на зразках черепиці. Дах одного з будинків по старій вул. Запорізькій був вкритий черепицею, виготовленою на заводі С. Н. Гапошкіна.

З Верхньодніпровського повіту походить зразок черепиці, виготовленої на заводі промисловця, селянина за походженням Андрія Івановича Зезуля, що був одним з 12 черепичних та 25 цегельних заводів, відомих у повіті. А. І. Зезуль у 1902 р. за отриману позику в своєму рідному селі Саксагань поблизу Кривого Рогу заснував цегельно-черепичний завод, який випускав пресовану цеглу та марсельську черепицю ручного виготовлення. За свою продукцію завод був нагороджений золотою медаллю на одній з промислових виставок. Сподіваємося, що «цегельна історія» буде мати й нові сторінки...».

Фото Наталии Булановой.




Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте также:

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
110
лет отелю «Астория»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте