Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
04:37

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На Дніпропетровщині відроджують старовинний Миколаївський розпис

|«« «« »» »»|

Миколаївський художній розпис з'явився на Присамар'ї у 18 столітті.

В наш час він менш відомий, ніж знаменитий Петриківський розпис.

Але, як стверджують фахівці, Миколаївський розпис – не менш яскравий та самобутній. З ним пов'язаний величезний історичний та культурний пласт розвитку нашого краю.

Особливий напрямок у цьому розписі – прикраса стародавніх сундуків (домашніх скринь, де яких зберігався одяг та предмети побуту).

До речі, такі скрині з Миколаївським розписом ще можна відшукати та побачити у старовинних будинках у Дніпрі та області.

На щастя, останнім часом Миколаївському розпису приділяється дедалі більша увага. У Дніпрі проходило кілька виставок майстрів цього розпису, про що повідомляв Міський сайт.

А тепер у селі Губиниха (яке є давнім центром цього мистецтва) Новомосковського району відкрилася майстерня давніх традицій Миколаївського розпису.

Про це у групі Рідна Новостепанівка (Цікавінки з історії Новомосковського краю) розповів її адміністратор, дослідник історії нашого краю Ігор Лисенко:

«Відомі краєзнавці та історики Губиниської громади чомусь впевнені, що так званий, Миколаївський розпис, як окреме автентичне мистецтво, виник на території Присамар'я на початку ХVIII століття.

Можливо це й так.

Але головне, що на днях відбулася важлива подія, а саме відкрилася після ремонту оновлена творча майстерня старовинного розпису.

Сподіваюсь, що це художнє мистецтво буде розвиватись і надалі, а також стане справжньою візитівкою Губиниської громади.

Хочу додати, що цей розпис вартий уваги і розвитку, а також ретельного дослідження. На мій погляд, йому звісно не понад 300 років, як стреджують майстрині, тому що в ті далекі часи на нашій території його просто нікому було розвивати.

В кращому випадку розпис зародився років 150-170 назад в селі Ігрень, завдяки лісовій пристані на Самарі і місцевим ярмаркам, які забезпечували стабільний попит на розмальовані скрині».

Світлини зі сторінки групи Рідна Новостепанівка (Цікавінки з історії Новомосковського краю)

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
69
сиріт з Дніпропетровщини отримали кошти на придбання власного житла у 2022 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті