Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 19 травня 2024
04:59

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Не палити, а компостувати: як опале листя перетворити на добриво

Не палити, а компостувати: як опале листя перетворити на добриво

За спалювання опалого листя і стерні можна отримати покарання: адміністративне або кримінальне. Куди краща альтернатива – компостувати. Мінімум затрат, декілька простих кроків і вийде справжнє органічне добриво.

«Замість отруйного диму від спаленого листя, радимо його компостувати. Вийде подвійна користь. І для здоров’я, і для екології», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ірина Понікарова.

Аби вийшов компост, потрібно декілька складових. Найперше, біорозкладний субстрат: опале листя, солома, подрібнене гілля, тирса, картон. Наступний пункт: органічні відходи з високим вмістом азоту. Підійдуть рештки овочів, фруктів, чайна заварка, кавова гуща, молода рослинність.

Усі складові спочатку потрібно подрібнити. Так швидше відбуватиметься процес компостування. Далі шарами закласти субстрат та органіку.

Час від часу компост потрібно перемішувати. У жодному разі не утрамбовувати. Суміш має бути повітряною. А ще вогкою, але не надто.

Чим тепліше погода, тим швидшим буде процес. Однак і сам компост продукує тепло. Коли компостування буде «у розпалі», суміш почне нагріватися. Температура всередині може сягати понад +60 С.

Добриво має вийти вже за декілька місяців. Ним можна підживлювати рослини: на клумбі чи городі або навіть кімнатні у горщиках.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Партизашка  (27.10.22 20:45): Да совет просто обалдеть. Мало того, что потратить кучу времени, чтобы это всё измельчать (мало у кого есть механизированный измельчитель). Надо наверное ещё и кучу органики насобирать (ведь не будет столько отходов сразу, чтобы слоями листя укладывать). И на счёт крыс - чистая правда. У меня у соседки такая компостная яма - так кошка там постоянно крыс ловит. У нас на улице все тоже по-моему выносят в контейнеры мусорные. Хотя жечь - тоже не выход - дым, вонь. Відповісти | З цитатою
Привет  (27.10.22 15:28): Ой,"спасибочки" за совет.И получаем в добавок к этому добру кучу крыс,поселяющихся в этих компостных ящиках,ямах, у кого что. У меня соседи такое организовали,так крысы табунами там бегали.Они посмотрели на это безобразие и плюнули,компостный ящик разобрали и теперь выносят всё в мусор,раз нельзя палить.
Так что совет с компостом такой себе...сомнительный.
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
16,9
млрд грн - бюджет Дніпра на 2024 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті