Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Нд, 13 липня 2025
07:10

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

У Дніпрі виявили дивовижну старовинну веранду

У Дніпрі виявили дивовижну старовинну веранду

У старих дворах міста де-не-де ще збереглися приголомшливі по красі декоративні об'єкти та елементи будівель.

Свого часу відомий дніпровський історик Дніпра Максим Кавун докладно розповідав Міському сайту про такі старовинні красиві декоративні елементи будівель нашого міста – ганки, вікна, віконниці, фігури та інше, що прикрашають вдома. Але місто таїть у собі ще багато загадок.

Прекрасну старовинну веранду (про існування якої знає не багато хто) на вулиці Січових стрільців виявила відома дослідниця історії нашого міста Олена Присягіна.

Вона постаралася з'ясувати історію цієї краси та встановила факти, якими поділилася у популярній групі «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ»:

«На днях, проходя мимо старинного особняка на бывшей улице Артёма, решила заглянуть во двор. И с удивлением обнаружила там красивую деревянную веранду.

Начала искать информацию об этом доме, но, кроме паспортной карты и фамилии владельца, ничего не нашла.

Паспортная карта.

Назначение: особняк.

Стилевой признак - эклектика.

Сохранность веранды со двора и лепнины в интерьере (проверила, уже нет).

Материал фасада: кирпич (красный)

Примечания:

искажения: а) фасады окрашены; б) сделана пристройка со двора

Год постройки 1914.

Владелец Машусякъ А.

А вчера готовила материал о балках города, и, перелистывая книгу "Провинциальная столица", неожиданно увидела старые фотографии веранды этого особняка.

И это уже не впервые, что информация приходит, откуда не ждала.

К сожалению, кроме фотографии, никакого описания особняка не было.

И все же рада и этому».

Фото зі сторінки гурту «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ».






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Спека у Дніпрі: люди масово відпочивають біля води, незважаючи на заборону на купання (12)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (10)

•  В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму: як це вплине на українців (7)

•  У Дніпрі почали встановлювати передові майданчики для збирання сміття (7)

•  Суддя з Дніпра є абсолютним «рекордсменом» — закриває 83 відсотки справ стосовно п’яних водіїв (6)

•  У Дніпрі майже на півтора року обмежать рух по Амурському мосту: як рухатиметься громадський транспорт (6)

•  Спека атакує: Дніпро серед найгарячіших міст Європи (6)

•  У Дніпрі демонтують 78 самовільно встановлених гаражів: список адрес (6)

•  В Днепре предлагают до 10,5 миллионов за утепление девятиэтажки на Акинфиева (4)

•  Українці вʼїжджатимуть в ЄС по-новому: Європарламент схвалив рішення (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
нових сучасних трисекційних трамваїв закупить Дніпро

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті