Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 25 квітня 2025
20:04

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Почали у музеї, закінчили у підвалі

Почали у музеї, закінчили у підвалі

Через військову тривогу чергова екскурсія відомого дніпровського письменника, історика, краєзнавця Миколи Чабана пройшла у незвичайному форматі.

Але її учасники вважають, що екскурсія від цього лише виграла.

А присвячена екскурсія була одній із найстаріших будівель нашого міста, розташованому на проспекті Яворницького, 64. У цьому старовинному особняку майже два століття тому був так званий «Будинок Інзова», в якому побували багато відомих особистостей. А зараз – розміщується музей «Літературне Придніпров’є».

Ось що про незвичайну екскурсію розповіла її учасниця Ірина Семенчук:

«Пан Микола Чабан запросив на екскурію до Музей "Літературне Придніпров'я". Я "щиро вдячна " російським гадам", завдяки яким екскурсія перетворилась на лекцію у бомбосховищі музею, але ЯКУ лекцію!

Літературний музей розташован у старовинному особняку, так званому в народі "Будинку Інзова".

Його доля пов’язана у своїй історії з долями державних діячів С. Х. Контеніуса, І. М. Інзова, А. М. Фадєєва, письменників О. С. Пушкіна, В. П. Підмогильного, художника М. С. Погребняка, з діяльністю літературно-артистичного товариства ім. М. В. Гоголя і багатьма іншими громадськими і культурними подіями двох століть.

Як же добре почав свою розповідь пан Микола, зачитуючи рядки щоденника І. М. Інзова  стосовно "гения русской словестности", і всі мали змогу вкотре переконатися, який цей "геній" невихований , хамовитий та вульгарний ! Саме так треба згадувати та розповідати, щоб вже ніколи не з'являлось бажання називати вулиці іменами таких людей.

Мене, звісно, більш цікавили розповіді про письменника В. П. Підмогильного та художника М. С. Погребняка.

Валер'ян Петрович Підмогільний - український письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Нема сенсу пересказувати біографію цієї непересічної особистості. Скажу тільки, що в цьому будинку з середини 1830-х років розташувалось Катеринославське повітове училище, в якому у 1919 - 1920 роках математику викладав молодий Валер'ян Петрович.

Ще одна непересічна особистість пов'язана з цим училищем - Микола Степанович Погрібняк, український художник-живописець, член Катеринославської «Просвіти». Він є однією з ключових постатей українського мистецтва, що стояла біля витоків становлення та розвитку українського книгодруку, невід’ємного від традицій українського орнаменту.

Ось чиїми іменами повинні називатися вулиці та проспекти Дніпра!

Моя щира подяка, Микола Чабан! Ви вмієте заінтриговати слухача!».

Фото Ірини Семенчук.








Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
9
млн евро на нові трамваї витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті