Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 05 липня 2025
05:01

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Українці можуть використовувати свої водійські права в ЄС - європарламентарі

Українці можуть використовувати свої водійські права в ЄС - європарламентарі

Українським водіям треба надати право продовжувати використовувати свої водійські права в ЄС, без необхідності міняти українські права водія на посвідчення країн ЄС.

За таке проголосували у Європарламенті у четвер, пише УНН з посиланням на повідомлення євроінституції.

"Депутати Європарламенту підтримали в четвер пропозицію дозволити українським біженцям зберегти свої національні права водія, звільнивши їх від обов'язку обмінювати їх на права водія ЄС", - йдеться у повідомленні.

Всього через два тижні після того, як Європейська комісія представила свою пропозицію, депутати Європарламенту погодилися спростити процедуру збереження прав водія для українських біженців в ЄС 561 голосом, проти 6 і 5 тих, хто утримався.

Як зазначається, українці, які втекли від вторгнення росії в Україну і отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися своїми українськими правами водія без необхідності обмінювати їх на водійські права ЄС або складати новий іспит з водіння, поки вони користуються статусом тимчасового захисту. Якщо їхнє посвідчення водія буде втрачено або вкрадено, країни ЄС зможуть видати нові посвідчення водія ЄС за умови, що вони підтвердять з українською владою, що особа має дійсні водійські права в країні, і ця особа подає довідку про те, що вона фізично і морально готова до керування.

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок та автобусів, зможуть отримати визнання своїх українських сертифікатів професійної компетентності у ЄС після короткого курсу навчання та тесту. Це дасть їм можливість працювати в ЄС у період тимчасового захисту та допомагати експортувати українські товари, вказали у ЄП.

Рішення має бути офіційно ухвалене Радою ЄС. Регламент набуде чинності за п'ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (14)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (12)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (10)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (9)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (8)

•  У Дніпрі планують збудувати новий гігантський «Епіцентр» (7)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (6)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (6)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті